Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Bez większych niespodzianek w 20. kolejce

II liga K: Bez większych niespodzianek w 20. kolejce

Coraz bliżej decydujących rozstrzygnięć w II lidze kobiet. W większości spotkań wygrywały jednak faworytki, przez co w większości wypadków nie było większych roszad w tabelach poszczególnych grup.

Sokół Mogilno wywiązał się z roli faworyta i w wyjazdowym spotkaniu pokonał Szamotulanina Szamotuły 3:0. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, bowiem po wyraźnie wygranej inauguracyjnej partii w dwóch kolejnych gospodynie postawiły się i uległy liderkom dopiero po walce na przewagi. Znacznie mniej walki było w starciu Gedanii Gdańsk z UKŻPS Kościan. W żadnym z trzech setów gdańszczanki nie zdołały przekroczyć bariery 20 punktów. Najbardziej jednostronnym starciem tej kolejki był jednak mecz w Stężycy. Wiceliderki tabeli rozgromiły Truso Elbląg. Przyjezdne w całym meczu zdobyły zaledwie 30 punktów. SMS Police sprawił niespodziankę i w wyjazdowym meczu pokonał Pałac II Bydgoszcz 3:1. Gospodynie były bliskie doprowadzenia do tie-breaka, jednak ostatecznie policzanki przechyliły szalę zwycięstwa w czwartym secie na swoją korzyść, wygrywając 31:29. Piątego seta nie uniknięto w debrach Poznania. Energetyk II prowadził już 2:1, jednak ostatecznie do swojego konta dopisał tylko dwa punkty, bo po wygranym do 15 drugim secie w takim samym stosunku przegrał czwartą odsłonę i dopiero tie-break, podobnie jak w pierwszej części sezonu dał zwycięstwo Energetykowi, który przez stratę punktu spadł na 3. miejsce w tabeli. Nierówny pojedynek rozegrany został w Rumii. Przedostatni zespół w tabeli prowadził 2:1 z AZS-em UMK Toruń, jednak gospodynie nie zdołały dopisać do swojego konta zwycięstwa. W tie-breaku nie brakowało walki, ale ostatecznie APS zszedł z boiska pokonany.

W grupie II wygrywały wyżej notowane zespoły. W większości były to również gospodynie pojedynków. BAS Białystok nie miał najmniejszych problemów, by pokonać Wojskowe Warszawa. Stołeczna drużyna w żadnym z trzech setów nie przekroczyła bariery 20 punktów. Nieco ciekawiej było w starcu AZS-u AWF Warszawa z Krótką Mysiadło. Przyjezdne mocno postawiły się warszawiankom w inauguracyjnej partii i przegrały dopiero 28:30. W dwóch kolejnych partiach również walki nie brakowało, ale za każdym razem to gospodynie triumfowały. Jedynym zespołem, który przegrał w tej kolejce we własnej hali był AZS AWF Biała Podlaska. Mimo starań uległ on LTS Legionovii Legionowo 0:3. W czterech setach rozstrzygnęły się pojedynki w Węgrowie i Siedlcach. Sparta po dwóch słabych setach, przegranych do 12 i 15 w trzecim pokonała Nike 25:22. Warszawianki nie zdołały jednak pójść za ciosem, czwarty set był już popisem gry zespołu z Węgrowa, który triumfował do 6. W Siedlcach mecz był nieco mniej jednostronny, Ósemka również prowadziła 2:0, ale Chemik SMS Olsztyn zdołał nieco przedłużyć rywalizację, jednak zryw nie wystarczył, by urwać punkty wyżej notowanym rywalkom.

W grupie III swoje mecze bez straty seta wygrały liderki i wiceliderki tabeli. Libero Aleksandrów Łódzki w meczu wyjazdowym bez większych problemów pokonał Łaskovię Łask, zaś Chełmiec Wałbrzych we własnej hali odprawił z kwitkiem #VolleyWrocław II. Znacznie ciekawszy przebieg miał mecz w Oławie. Starcie pomiędzy Sobieskim a Volley Świdnica było dość nierówne. Obie drużyny miały swoje lepsze i gorsze momenty, a ostatecznie zwyciężczynie wyłonił dopiero grany na przewagi tie-break. W nim więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne, które triumfowały 21:19. Jedynka Siewierz prowadziła już 2:0 z NTSK AZS Nysa, ale gospodynie nie zdołały dopisać do swojego konta cennych trzech punktów. Przyjezdne poprawiły swoją grę i doprowadziły do tie-breaka, w którym dopiero walka na przewagi dała zwycięstwo gospodyniom. Starcie kaliszanek z zespołem z Katowic przełożono na 12 marca, zaś w tej kolejce pauzował zespół z Dąbrowy Górniczej.

Ważne zwycięstwo w 20. kolejce odniosła Wisła Kraków, dzięki zwycięstwu 3:0 nad Maratonem Krzeszowice awansowała z 9. na 6. lokatę. Również w trzech partiach swój mecz wygrała Silesia Volley Mysłowice, nie dając szans AZS-owi UMCS Lublin. Z roli faworyta wywiązał się także SMS Szczyrk, pokonując w czterech setach Pogoń Proszowice. Ostatni zespół tej grupy – Jedynka Tarnów postawiła się liderowi. Przyjezdne zdołały jednak ugrać tylko jednego seta, a w pozostałych trzech lepsza była Tomasovia, która odniosła już 15. zwycięstwo w tym sezonie. Czterech setów do zwycięstwo potrzebował również zespół z Jarosławia. Pierwsze dwie partie MKS SAN-Pajda wygrał do 18 i 16, w trzeciej to KSZO wygrało 25:18. Czwarta odsłona była już zdominowana przez gospodynie, które triumfowały 25:13. Tym samym zespół z Jarosławia zrównał się punktami z zespołem ze Starego Sącza, który jednak w tej kolejce pauzował i ma jeden mecz rozegrany mniej.