Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Igrzyska mogą zostać odwołane w ostatniej chwili

fot. shutterstock

Szef Komitetu Organizacyjnego igrzysk olimpijskich w Tokio nie wykluczył, że zawody mogą zostać odwołane w ostatniej chwili – miałoby to oczywiście mieć związek z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem.

71 osób na igrzyskach w Tokio ma pozytywne wyniki testów na koronawirusa, z czego trzy w wiosce olimpijskiej. – To oczywiste, że bańka już pękła. Najbardziej obawiam się o to, że będziemy mieć do czynienia z grupami zakażeń w wiosce – powiedział Kenji Shibuya, były dyrektor instytutu zdrowia na King’s College w Londynie. Naukowcy już wcześniej ostrzegali przed rozgrywaniem igrzysk, twierdząc, że mogą doprowadzić do znacznego wzrostu infekcji.W ostatnich dniach Tokio zmaga się z rosnącą liczbą przypadków: średnia z ostatnich siedmiu dni zaczęła przekraczać tysiąc (we wtorek 19 lipca zanotowano 727 przypadków). Zdaniem ekspertów, by igrzyska mogły zostać bezpieczne rozegrane, dziennie powinno przybywać nie więcej niż 100 zakażeń. Ze względu na trudną sytuację japońskie władze już wcześniej zdecydowały, że igrzyska odbędą się bez kibiców.

Ceremonia otwarcia igrzysk w Tokio jest zaplanowana na piątek (choć pierwsze zawody odbędą się już w nocy z wtorku na środę). Szef Komitetu Organizacyjnego Toshiro Muto został zapytany o to, czy igrzyska mogą zostać odwołane w ostatniej chwili i co ciekawe, nie wykluczył takiej opcji. – Nie jesteśmy w stanie przewidzieć co się stanie z liczbą przypadków koronawirusa. Będziemy kontynuować rozmowy, jeśli ich liczba wzrośnie.

Więcej przeczytasz w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę