Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Igor Prielożny: Bardzo mnie ucieszył ten złoty medal

Igor Prielożny: Bardzo mnie ucieszył ten złoty medal

fot. archiwum

– Z gratulacjami zadzwoniłem do Leszka Dejewskiego zaraz po meczu – mówi Igor Prielożny. Pod jego kierunkiem Jastrzębski Węgiel zdobył w 2004 roku swoje pierwsze mistrzostwo Polski. Wczoraj zespół ten po drugiej wygranej nad Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w finale play-off PlusLigi powtórzył tamten sukces.

Powiedziałem Leszkowi, że ten złoty medal bardzo mnie ucieszył. W Jastrzębiu-Zdroju zostawiłem część swojego serca. Bardzo mile wspominam pracę w tym klubie. Powiedziałem również Leszkowi, że zespół z 2004 roku w meczu z obecnym nie ugrałby więcej niż piętnaście punktów w jednym secie. Tak siatkówka i umiejętności graczy poszły do przodu – dodaje Igor Prielożny, który obecnie pracuje w sztabie szkoleniowym kobiecego zespołu Slavii Bratysława, zdobywcy mistrzostwa i Pucharu Słowacji.Niestety, przez pięć ostatnich lat w Bratysławie nie było żadnego męskiego zespołu, w mieście w którym kiedyś mieliśmy czołowe drużyny kontynentu ze zdobywcą Pucharu Europy Červeną Zviezdą – mówi zmartwiony słowacki szkoleniowiec.

Igor Prielożny dodał, że w kończącym się sezonie wielokrotnie oglądał grę kędzierzyńskiego zespołu – zarówno w PlusLidze, jak i Lidze Mistrzów. – W meczach z Jastrzębskim Węglem był to już zupełnie inna drużyna. Odeszła energia, siły, pojawiły się błędy. Najważniejszą różnicą była zagrywka, teraz na dużo gorszym poziomie niż w Lidze Mistrzów. Jastrzębianie znakomicie serwowali, mieli też świetne zmiany. Na pewno pod kierunkiem Andrei Gardiniego wykonali w klubie dobrą pracę – zakończył Igor Prielożny, który w przeszłości prowadził również czołowe polskie kluby kobiece.

Dodajmy tylko, że Igor Prielożny przeszedł do historii polskiej siatkówki jako pierwszy zagraniczny szkoleniowiec z tytułem mistrza Polski.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę