Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Igor Kolaković: Śledzę rozgrywki PlusLigi od wielu lat

Igor Kolaković: Śledzę rozgrywki PlusLigi od wielu lat

fot. fivb-org

– Oglądałem wiele meczów, w tym prawie wszystkie, w których występowali Irańczycy, więc dość dobrze znam PlusLigę, a zwłaszcza ostatni sezon. Śledzę zresztą te rozgrywki od wielu lat, więc nie mają dla mnie wielu tajemnic – mówi nowy trener zawiercian, Igor Kolaković. – Mam nadzieję, że w najbliższym czasie poznam polskich zawodników jeszcze lepiej i PlusLiga nie będzie miała przede mną tajemnic – dodaje.

Dlaczego zdecydował się pan na pracę w Aluron Virtu CMC Zawiercie?Igor Kolaković:Aluron Virtu CMC Zawiercie to stosunkowo młody klub, który od niedawna gra w PlusLidze, więc początkowo nie miałem o nim dużej wiedzy. Jednak szybko rozpuściłem wici przy pomocy mojego menedżera, Georgesa Matijasevicia, i dowiedziałem się, że to świetnie zorganizowany klub z ambitnym prezesem i najlepszymi kibicami w Polsce. To wszystko od razu ukierunkowało mnie na decyzję, tak jak i rozmowy z panem Kryspinem Baranem, który przedstawił wizję rozwoju małymi krokami, a nie na pstryknięcie palcami. To sprawiło, że podjąłem wyzwanie pracy w PlusLidze.

Jak długo trwały negocjacje?

– Negocjacje nie trwały długo. Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób funkcjonuje klub, jaka jest w nim rola prezesa i jak widzi on funkcję trenera w temacie rozwoju zespołu i klubu. Szybko doszliśmy do porozumienia i ustaliliśmy warunki.

Jaka jest pana opinia o PlusLidze? Miał pan okazję śledzić ją w ostatnim sezonie? Jak dobrze zna pan występujących w niej siatkarzy?

– PlusLiga to jedna z najsilniejszych lig na świecie, w końcu nieprzypadkowo Polska to aktualny mistrz świata. Hale są zawsze pełne kibiców, a to tworzy najlepszą atmosferę do grania w siatkówkę. Myślę, że każdy trener czy siatkarz chciałby kiedyś zagrać w PlusLidze. W ostatnim sezonie śledziłem uważnie te rozgrywki. Po pierwsze, występowało tu wielu siatkarzy z reprezentacji Iranu, którą do niedawna prowadziłem, myślę tu o Miladzie Ebadipurze, Sejjedzie Musawim czy Puriji Fajjazim. Oglądałem wiele meczów, w tym prawie wszystkie, w których występowali Irańczycy, więc dość dobrze znam PlusLigę, a zwłaszcza ostatni sezon. Śledzę zresztą te rozgrywki od wielu lat, więc nie mają dla mnie wielu tajemnic. Najsłabiej znam młodych polskich siatkarzy, którzy błyskawicznie się rozwijają i rok po roku podbijają ligowe boiska. Większość pozostałych graczy dobrze znam, bo obcokrajowcy najczęściej występują w swoich drużynach narodowych, a wielu Polaków również miało okazję pokazać się w reprezentacji kraju, więc mam na ich temat sporą wiedzę. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie poznam polskich zawodników jeszcze lepiej i PlusLiga nie będzie miała przede mną tajemnic.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę