Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Igor Kolaković: To na pewno nie był styl gry, do jakiego przyzwyczailiśmy naszą publiczność

Igor Kolaković: To na pewno nie był styl gry, do jakiego przyzwyczailiśmy naszą publiczność

fot. Klaudia Piwowarczyk

W kolejnym dniu rywalizacji w grupie A, Serbowie w katowickim Spodku podjęli reprezentację Portoryko. Dla siatkarzy Igora Kolakovica było to drugie zwycięstwo w turnieju, natomiast dla Portorykańczyków – druga porażka.

Siatkarze z Portoryko nie spuścili głów i z faworyzowaną serią momentami walczyli jak równy z równym. Pomimo tego nie byli w stanie ugrać ani jednego seta, ale dla zawodników z tego kraju udział w mistrzostwach świata to i tak spore przeżycie. – Okres przygotowawczy przed tym turniejem przepracowaliśmy bardzo dobrze, staraliśmy się wprowadzać do naszej gry schematy taktyczne wypracowane podczas treningów. Zespół Portoryko już kilkukrotnie brał udział w mistrzostwach świata, ale dla mnie jest to pierwszy turniej takiej rangi, bardzo ciężko pracowałem, żeby znaleźć się w reprezentacji. Portoryko to mały kraj, a siatkówka znajduje się na drugim miejscu najbardziej popularnych dyscyplin sportowych. Dzisiejszy mecz był pełen emocji, myślę, że jeśli dalej będziemy walczyli i postaramy się pokazać naszą dobrą grę, to przyczynimy się zwiększenia popularności siatkówki w naszej ojczyźnie. Moja rodzina bardzo wspiera mnie podczas każdego spotkania, pomimo różnych stref czasowych moi rodzice i moja dziewczyna oglądają każdy nasz mecz – mówił Klistan Lawrence Vidal, atakujący reprezentacji Portoryko.Serbowie byli zdecydowanymi faworytami meczu z Portoryko i chociaż nie stracili ani jednego seta, to widać było, że nie są w najlepszej formie. – W tej chwili jesteśmy w okresie ciężkiego treningu siłowego, więc być może dlatego brakowało nam dzisiaj nieco świeżości. Bardzo cieszymy się z tego, że awansowaliśmy do kolejnej fazy turnieju, wygrywając dotychczasowe spotkania w trzech setach. Nie wiemy jeszcze, z jakim rywalem zagramy, ale musimy dalej ciężko pracować i pomimo problemów pokazać się z jak najlepszej strony w kolejnych meczach. Miejmy nadzieję, że szybko wrócimy do naszej dobrej gry – tłumaczył przyjmujący serbskiej kadry Marko Ivović.

Jego drużyna najwięcej problemów miała w premierowej odsłonie, wygranej dopiero po grze na przewagi. –   W pierwszym secie popełniliśmy za dużo prostych błędów, szczególnie w przyjęciu oraz w strefie środkowej boiska. To na pewno nie był styl gry, do jakiego przyzwyczailiśmy naszą publiczność, ważne jest jednak, że mimo to potrafiliśmy wygrać spotkanie w trzech setach. Żadna z drużyn biorących udział w mistrzostwach świata nie prezentuje słabego poziomu, drużyna Portoryko należy do bardzo silnej federacji siatkarskiej i na różnych turniejach rozgrywa mecze z mocnymi drużynami, wysoko notowanymi w rankingu FIVB. Przed kolejną rundą nie chcemy kalkulować, z jakimi reprezentacjami wolelibyśmy rozegrać mecz – dla drużyny byłoby znacznie lepiej, gdybyśmy trafili na silny zespół, ale jesteśmy gotowi zagrać z każdym – zapowiedział szkoleniowiec serbskiej kadry Igor Kolaković. Jego podopieczni w ostatnim dniu fazy grupowej zmierzą się z Tunezją.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę