Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Igor Kolaković: Dla mnie ważniejsze było to, co robiliśmy na boisku

Igor Kolaković: Dla mnie ważniejsze było to, co robiliśmy na boisku

fot. fivb-org

Siatkarze Aluronu CMC Warta Zawiercie mają za sobą dwa mecze kontrolne z GKS-em Katowice.  Oba zakończyły się zwycięstwem drużyny Igora Kolakovica. W pierwszym meczu katowiczanie nie ugrali nawet seta, dzień później w Katowicach Aluron CMC Warta Zawiercie oddał oponentom jedną partię. – Rezultat jest taki, jaki widzimy, ale dla nas nie jest to sprawą najważniejszą. Tak, każdy z setów był zacięty. Ostatecznie wygraliśmy, ale dla mnie zdecydowanie ważniejsze było to, co robiliśmy na boisku – przyznał Igor Kolaković.

Dla czarnogórskiego szkoleniowca na tym etapie ważniejsze było to, jak zespół prezentował się na boisku. – Rezultat jest taki, jaki widzimy, ale dla nas nie jest to sprawą najważniejszą. Tak, każdy z setów był zacięty. Ostatecznie wygraliśmy, ale dla mnie zdecydowanie ważniejsze było to, co robiliśmy na boisku – ocenił Igor Kolaković.  – W pierwszym meczu wyglądało to lepiej, to normalne, bo nie graliśmy w naszej hali. Nie kontrolowaliśmy naszego przyjęcia tak, jak w Zawierciu. Dobrze broniliśmy, ale w niektórych momentach mieliśmy problemy w kontrataku. Ogólnie jednak wykonaliśmy dobrą robotę – analizował szkoleniowiec Aluronu CMC Warta Zawiercie.Igor Kolaković cieszył się, że zespół mógł wybiec na boisko po długiej przerwie. – Zakończyliśmy tydzień dwoma meczami, pierwszymi po długiej przerwie.  Nie mogę być zadowolony na pewno z tego, że niektórzy zawodnicy borykają się z kontuzjami, dwójka zawodników jest odizolowana w domu z powodu koronawirusa. Pozostali zawodnicy dali jednak z siebie wszystko – powiedział.

W całym dwumeczu zawiercianie stracili tylko jednego seta. – Taka jest już po prostu siatkówka, kiedy walczysz w tak zaciętych setach, to czasem przegrasz. W siatkówce musisz bić się często o każdy punkt. Tutaj cały czas sprawa jest otwarta i wszystko jest możliwe. To jest na pewno atrakcyjne dla kibiców, którzy przychodzą do hali. W tamtym momencie katowiczanie wzmocnili swój serwis i ostatecznie zwyciężyli. We własnej hali zagrywali naprawdę dobrze – zakończył Igor Kolaković. 

źródło: inf. własna, twitter - Aluron CMC Warta in English

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved