Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Igor Kobzar: Polska jest faworytem do wygrania turnieju

Igor Kobzar: Polska jest faworytem do wygrania turnieju

fot. cev.eu

– W końcówce drugiego seta mieliśmy swoje szanse, ale ich nie wykorzystaliśmy i Polacy podwyższyli prowadzenie. To był kluczowy moment tego spotkania – powiedział po porażce z Polakami rozgrywający wicemistrzów olimpijskich Igor Kobzar.

W mistrzostwach Europy nie ma już ani mistrzów, ani wicemistrzów olimpijskich. Francuzów niespodziewanie wyeliminowali Czesi, zaś Sborna została rozgromiona przez biało-czerwonych. – Polska okazała się silniejsza. Żeby jej się przeciwstawić, musielibyśmy być znakomici w wielu elementach, a tak się nie stało – przyznał rozgrywający Sbornej Igor Kobzar.Podopieczni Tuomasa Sammelvuo w drugim secie mieli możliwość odmienienia przebiegu meczu. Odrobili w nim kilkupunktową stratę i doprowadzili do walki na przewagi. W niej jednak okazali się słabsi od Polaków, a w pierwszej i trzeciej partii nie mieli już nic do powiedzenia. – W końcówce drugiego seta mieliśmy swoje szanse, ale ich nie wykorzystaliśmy i Polacy podwyższyli prowadzenie. To był kluczowy moment tego spotkania. Polacy imponowali. Wilfredo Leon i Mateusz Bieniek świetnie serwowali, a Bartosz Kurek był bardzo skuteczny w ataku – ocenił rosyjski siatkarz.

Kobzar w latach 2013-2017 był zawodnikiem Zenita Kazań, do którego w 2014 roku trafił Wilfredo Leon. Reprezentant Polski z Rosjaninem, który pomagał mu w aklimatyzacji, zostali przyjaciółmi. – Często się spotykaliśmy i spędzaliśmy razem czas. Leon to znakomity siatkarz, to jeden z najlepszych graczy na świecie, ale to również dobry człowiek, który zawsze pomaga innym. Wiele razy w Rosji tego doświadczyłem. Życzę mu w tym turnieju wszystkiego najlepszego – zaznaczył Kobzar.

Na razie nie są znani jeszcze wszyscy półfinaliści mistrzostw Europy, ale według Rosjanina podopieczni Vitala Heynena wyrastają na głównego faworyta do złota. – Polska gra turniej u siebie, wsparcie jej kibiców jest niezwykłe. Nie gra się łatwo, gdy kibice tak pomagają drugiej drużynie. Ten zespół jest w tej chwili faworytem do wygrania turnieju – zakończył Kobzar.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę