Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Igor Juricić: Zostaliśmy skoncentrowani do końca

Igor Juricić: Zostaliśmy skoncentrowani do końca

„Gdańskie lwy” rozegrały już trzy mecze w sezonie 2022/2023 PlusLigi. W 1. rundzie fazy zasadniczej gdańszczanie bez straty seta pokonali ukraiński Barkom Każany Lwów. Drugi mecz ze Ślepskiem Malow Suwałki zakończył się dla podopiecznych Igora Juricicia przegraną. Spotkanie 3. kolejki siatkarze Trefla Gdańsk wygrali 3:0 z Cuprum Lubin. – Zostaliśmy skoncentrowani do końca i bardzo cieszę się, że wygraliśmy – powiedział Igor Juricić, trener Trefla Gdańsk w sezonie 2022/2023.

We wtorek 11 października drużyna Trefl Gdańsk rozegrała mecz 3. kolejki PlusLigi w sezonie 2022/2023. Przeciwnikami podopiecznych Igora Juricicia  byli siatkarze Cuprum Lubin.

Spotkanie zakończyło się wygraną gdańszczan, którzy bez straty seta pokonali swoich przeciwników. – Ten mecz nie był aż tak bardzo intensywny – powiedział Igor Juricić. – Myślę, że bardzo dobrze graliśmy na zagrywce – dodał trener Trefla Gdańsk. Według Chorwata bardzo dobra zagrywka jego siatkarzy miała duży wpływ na wynik tego meczu, ponieważ drużyna z Lubina miała problem z obroną. – Zostaliśmy skoncentrowani do końca i bardzo cieszę się, że wygraliśmy – zaznaczył Juricić. – To był jak na razie nasz najlepszy mecz – dodał.

Wygrana we wtorkowym meczu dała Treflowi Gdańsk 3 punkty i pozwoliła się podnieść w tabeli rozgrywek. Aktualnie drużyna z Gdańska po trzech kolejkach zajmuję 5. miejsce. – Myślę, że jesteśmy teraz w dobrej sytuacji. Zagraliśmy trzy mecze i wygraliśmy dwa w domu, w Gdańsku – powiedział Juricić. – Mamy trochę problemów, m.in. z kontuzją. Jednak myślę, że mamy dobry zespół i zawodników, którzy są gotowi do grania i bardzo cieszę się, że jest bardzo fajna atmosfera w zespole – dodał.

W 4. kolejce Trefl Gdańsk rozegra mecz wyjazdowy, a jego przeciwnikiem będzie drużyna PGE Skra Bełchatów. Mecz zaplanowano na sobotę 15 października, na godzinę 14:45.

źródło: Trefl Gdańsk, TVP 3 Gdańsk