Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Igor Juricić: Zawsze chciałem pracować w Polsce

Igor Juricić: Zawsze chciałem pracować w Polsce

fot. lavoixdunord.fr

– Będziemy mieli swoje cele i po prostu będziemy chcieli je zrealizować, jednocześnie uszczęśliwiając naszych fanów – powiedział na początku przygotowań do sezonu chorwacki szkoleniowiec Trefla Gdańsk Igor Juricić.

Nowym trenerem Trefla Gdańsk został Igor Juricić, który zastąpił w tej roli Michała Winiarskiego. Dla chorwackiego szkoleniowca będzie to pierwsza okazja do tego, aby poprowadzić klub w PlusLidze. – Słyszałem same pozytywne opinie o klubie, organizacji i kibicach. PlusLiga jest atrakcyjna, więc to była dla mnie naturalna decyzja. Zawsze chciałem pracować w Polsce. Cieszę się, że otrzymałem taką Możliwość – powiedział Igor Juricić, nowy szkoleniowiec Trefla Gdańsk.PlusLiga jest bardzo wymagająca, ale chorwacki szkoleniowiec do pracy w Treflu podchodzi spokojnie. – Największym wyzwaniem był dla mnie początek przygody trenerskiej. Pracowałem w Grecji, Belgii, Francji, Rosji, a teraz w Polsce. Wyzwanie to wyzwanie i trzeba się z nim zmierzyć – zaznaczył Juricić, który nie miał wpływu na budowanie składu zespołu. – Wszystko było gotowe. Późno otrzymałem propozycję pracy, bo pierwotnie trenerem miał być Andrea Anastasi. Mnie z kolei obowiązywał jeszcze roczny kontrakt w Rosji, więc musiałem też wszystko podopinać – dodał.

Zdaje on sobie sprawę z tego, że w Polsce będzie musiał zwracać uwagę na każdy szczegół siatkarskiego rzemiosła, bo tylko kompleksowa siatkówka pozwoli gdańszczanom wygrywać mecze. – Jestem trenerem, który stawia na intensywną siatkówkę. Tak naprawdę PlusLiga to rozgrywki, w których musisz być mocny w każdym aspekcie. Na przykład w Rosji mocno stawiają na zagrywkę, ale już obrona nie zalicza się do mocnych stron. Mecze w Polsce stoją na wysokim poziomie i jeśli chcesz wygrywać, to musisz dbać o najmniejsze detale – podkreślił trener Trefla.

Liczy on, że jego drużyna da kibicom sporo powodów do radości. – Mam nadzieję, że trybuny Ergo Areny będą licznie wypełniane podczas naszych meczów. Siatkówka w Polsce jest popularna i uwielbiana przez kibiców. Trudno się dziwić, jeśli reprezentacja Polski walczy o najwyższe cele na każdym turnieju, a PlusLiga jest najlepszą ligą na świecie. Czy lubię presję? Nie nazwałbym tak tego. Będziemy mieli swoje cele i po prostu będziemy chcieli je zrealizować, jednocześnie uszczęśliwiając naszych fanów – zakończył Igor Juricić.

źródło: inf. własna, sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę