Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Igor Juricić: Staramy się wykorzystywać te atuty

Igor Juricić: Staramy się wykorzystywać te atuty

fot. PlusLiga

W meczu inaugurującym 28. kolejkę PlusLigi Trefl Gdańsk dość pewnie ograł GKS Katowice, nie tracąc przy tym ani jednego seta. Gdańszczanie w Katowicach musieli radzić sobie bez dwóch podstawowych zawodników: Mikołaja Sawickiego oraz Karola Urbanowicza, ale to nie przeszkodziło im w wygranej. – Tak mamy trochę problemów, kilka kontuzji. Do tego chcieliśmy w tym meczu dać niektórym naszym zawodnikom trochę odpocząć. Mamy, jak na szczęście się okazało, w miarę szeroki skład, jedyne na co musimy uważać, to liczba obcokrajowców na boisku – powiedział Strefie Siatkówki trener Trefla, Igor Juricić.

Do starcia w Katowicach goście z Gdańska przystępowali w lekko okrojonym składzie. Ze względu na przeziębienie nie mogli wystąpić środkowy Karol Urbanowicz oraz przyjmujący Mikołaj Sawicki. Od pewnego czasu sztab szkoleniowy ma jednak możliwość dość swobodnej rotacji. – Mamy trochę problemów, kilka kontuzji. Do tego chcieliśmy w tym meczu dać niektórym naszym zawodnikom trochę odpocząć. Mamy, jak na szczęście się okazało, w miarę szeroki skład, jedyne na co musimy uważać, to liczba obcokrajowców na boisku. Jesteśmy bardzo zadowoleni po tej wygranej w Katowicach i mam nadzieję, że utrzymamy tę koncentrację aż do fazy play-off – przyznał Igor Juricić.Ma on do dyspozycji mocno zróżnicowanych graczy, zwłaszcza na pozycji przyjmującego, a każdy z nich ma swoje plusy i minusy. Dobrze przyjmujący Jan Franchi Martinez jest, jak się okazuje, całkiem dobrym balansem dla mocno ofensywnego Jingyina Zhanga. – Każdy ma swoje najlepsze elementy, staramy się ze wszystkich tych atutów korzystać. Mamy też sporo młodych graczy, którzy idą w dobrym kierunku. W tym meczu trochę zmieniliśmy skład na boisku i cieszę się, że tak szybko udało nam się wygrać to spotkanie i możemy spokojnie wracać do domu – ocenił trener Juricić.

Jego zespół może już być spokojny o udział w fazie play-off, w ostatnich kolejkach sezonu zasadniczego będzie walczył o jak najlepsze miejsce w tabeli. – Przed nami dwa ciężkie mecze, jeden z Resovią, drugi zespołem z Warszawy. To bardzo ważne, żeby udało nam się utrzymać koncentrację do fazy play-off. Będziemy mieli też czas, żeby popracować nad naszą formą fizyczną, co pozwoli nam wejść do fazy play-off jak najlepiej przygotowanymi – zapowiedział Igor Juricić.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę