Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Igor Grobelny zrezygnował z kadry Belgii, postawił na polską licencję

Igor Grobelny zrezygnował z kadry Belgii, postawił na polską licencję

fot. plusliga.pl

Przyjmujący Projektu Warszawa Igor Grobelny zrezygnował z możliwości gry dla reprezentacji Belgii, decydując się na występy z polskim obywatelstwem. Od stycznia 2022 roku będzie grał w PlusLidze jako polski zawodnik. 

Belgijskie media przekazały, że 28-latek zrezygnował z możliwości gry w kadrze Belgii, chcąc występować w PlusLidze jako polski zawodnik. Regulamin rozgrywek stanowi, że w jednym momencie na parkiecie może jednocześnie przebywać maksymalnie trzech obcokrajowców, czego efektem jest szczególne docenienie polskich siatkarzy.Igor Grobelny posiada podwójne obywatelstwo – belgijskie i polskie. Oznacza to, że po odbyciu dwuletniej karencji zawodnik będzie mógł grać na polskiej licencji. Okres ten zakończy się w styczniu 2022 roku. Igor Grobelny urodził się w Radomiu. Jest synem byłego zawodnika Czarnych Radom Dariusza Grobelnego. W 2014 roku otrzymał propozycję reprezentowania Belgii, z czego skorzystał cztery lata później, kiedy to debiutował w narodowych barwach.

28-letni przyjmujący rozpoczynał seniorską karierę w VC Euphony Asse-Lennik. W 2014 roku przeniósł się do Czarnych Radom, następnie w 2016 roku trafił do Cuprum Lubin, gdzie wrócił po rocznej przerwie spowodowanej grą dla Hypo Tirol Alpenvolleys Haching. Od 2019 roku występuje w Projekcie Warszawa.

*Cały artykuł Cezarego Kaweckiego w serwisie Sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę