Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Iga Wasilewska: Jestem już inną siatkarką

Iga Wasilewska: Jestem już inną siatkarką

fot. Michał Szymański

– Nie, nigdy nie miałam okazji rozmawiać z trenerem Nawrockim. Faktycznie te ostatnie dwa lata w Chemiku były przełomowe w mojej karierze. Czuję, że te wszystkie mecze w fazie play-off, w pucharze, a także w europejskich pucharach dały mi tyle cennego doświadczenia, że jestem już inną siatkarką. Czy wniosłoby to coś do kadry? Mam nadzieję. Świetnie by było się sprawdzić i tę cegiełkę dołożyć – stwierdziła środkowa Grupy Azoty Chemik Police, Iga Wasilewska. 

Iga Wasilewska przeszła do Grupy Azoty Chemik Police przed sezonem 2018/2019. Ten sezon był jej drugim w klubie, do swojego dorobku dołożyła drugi w karierze triumf w Pucharze Polski oraz pierwsze mistrzostwo kraju. – Różnicą między tymi sezonami była moja rola w zespole. Jak pierwszy raz przychodziłam do Chemika to byłam gotowa na bycie rezerwową, Godziłam się z faktem, że tak może być. Podjęłam jednak próbę walki o miejsce w wyjściowym składzie i to się powiodło. Natomiast w drugim sezonie już czułam się dużo pewniej i się zadomowiłam na dobre. Byłam gotowa wziąć większy ciężar na siebie i to była podstawowa różnica – powiedziała środkowa.Zawodniczka zdecydowała się pozostać w klubie z Polic na kolejny sezon. – Jeśli chodzi o przedłużenie kontraktu z Chemikiem to negocjacje zaczęły się tak szybko i wcześniej już też myślałam o tym, że bardzo chciałabym zostać. Jak tylko prezes Frankowski ruszył z tematem to kwestią były już tylko szczegóły, a nie to czy zostanę czy nie. Nawet się nad tym nie zastanawiałam – wyznała zawodniczka.

Zawodniczka jest jedną z szóstkowych zawodniczek w drużynie mistrza Polski. Czy rozmawiała już z trenerem reprezentacji na temat swojej gry w kadrze? – Nie, nigdy nie miałam okazji rozmawiać z trenerem Nawrockim. Faktycznie te ostatnie dwa lata w Chemiku były przełomowe w mojej karierze. Czuję, że te wszystkie mecze w fazie play-off, w pucharze, a także w europejskich pucharach dały mi tyle cennego doświadczenia, że jestem już inną siatkarką. Czy wniosłoby to coś do kadry? Mam nadzieję. Świetnie by było się sprawdzić i tę cegiełkę dołożyć – zakończyła Iga Wasilewska.

źródło: Chemik Police TV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę