Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ważna wygrana KPS-u z Lechią, kolejna porażka Gwardii

I liga M: Ważna wygrana KPS-u z Lechią, kolejna porażka Gwardii

Kolejne spotkania w TAURON 1. Lidze mężczyzn za nami. Siatkarze PSG KPS-u Siedlce, odnieśli cenne zwycięstwo przeciwko Lechii Tomaszów Mazowiecki. BKS VISŁA PROLINE Bydgoszcz pokonała na wyjeździe 3:0 Gwardię Wrocław.

CENNE ZWYCIĘSTWO KPS-U SIEDLCE

Spotkanie pomiędzy PSG KPS-em Siedlce, a Lechią Tomaszów Mazowiecki rozpoczęło się od gry punkt za punkt (8:8). Obie drużyny przez dłuższy czas pewnie kończyły swoje akcje. Dopiero gdy na zagrywce pojawił się Wiktor Musiał, Lechia odskoczyła na kilka punktów. Od tego momentu, goście kontrolowali swoje prowadzenie i finalnie zakończyli pierwszego seta wygraną 25:22.

Na początku drugiej partii, kilka udanych bloków zanotowali gospodarze (8:6). Siatkarze z Siedlec, chwilę później powiększyli swoje prowadzenie (15:11), lecz w szeregach Lechii, świetnie w ataku spisywał się Wiktor Musiał. Atakujący gości, niemal w pojedynkę odrobił straty do przeciwnika (16:17). Końcowy fragment seta zapowiadał się emocjonująco, lecz niespodziewanie siedlczanie zanotowali serię pięciu punktów z rzędu. Przy zagrywkach Czyżowskiego, gospodarze doprowadzili do remisu (25:18).

Trzecia partia od początku była bardzo zacięta (8:8). Obie drużyny grały pewnie i skutecznie (11:11). Siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego wyraźnie chcieli wrócić do dobrej dyspozycji z pierwszego seta (15:13). Podopieczni Witolda Chwastyniaka, szybko jednak wyrównali stan seta, doprowadzając do ciekawej końcówki (20:20). Ostatecznie, dobra gra w bloku i obronie, przeważyła szalę zwycięstwa na stronę siedlczan (25:23).

Rozpędzeni siatkarze KPS-u, wyraźnie dojrzeli szansę na wygraną za trzy punkty. Od początku czwartej partii, gospodarze naciskali przeciwnika (8:5), a wysoką skuteczność w ataku prezentował Sokołowski (11:7). Wyraźnie rozdrażnieni siatkarze Lechii, popełniali coraz więcej błędów. Gospodarze nie zamierzali zwalniać tempa i niemal w każdym ustawieniu powiększali swoją przewagę (20:12). Skuteczny atak Wójcika, zakończył spotkanie (25:16).

MVP: Mateusz Szpernalowski

PSG KPS Siedlce – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1
(22:25, 25:18, 25:23, 25:16)

KPS: Kozłowski (4), Czyżowski (13), Szpernalowski, Kowalczyk (19), Wójcik (8), Sokołowski (16), Tomczak (libero) oraz Kościółek, Bąkiewicz, Tubiak
Lechia: Musiał (16), Neroj (2), Smits (10), Warda (8), Toma (5), Kącki (11), Jaglarski (libero) oraz Suski, Sterna, Białecki

TRZY PUNKTY BYDGOSZCZAN

BKS VISŁA PROLINE Bydgoszcz rozpoczęła wyjazdowe spotkanie z Gwardią Wrocław od nieznacznego prowadzenia (7:5). Gospodarze szybko jednak doprowadzili do remisu i rozpoczęła się wyrównana walka punkt za punkt (13:13). W dalszej części seta, to Gwardziści dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, lecz za każdym razem je tracili. Końcówka pierwszej partii, była pełna emocji, których finalnie nie wytrzymali gospodarze. Mimo piłki setowej w górze, siatkarze z Wrocławia przegrali pierwszą odsłonę meczu (24:26).

Od początku drugiej partii, skuteczność w ataku gospodarzy wyraźnie spadła (3:6). Sytuację wykorzystali siatkarze z Bydgoszczy, którzy szybko wypracowali kilkupunktową przewagę (12:6). Kiedy kolejne punkty dla BKS-u zdobywał Polczyk, przewaga jego drużyny wzrosła do dziesięciu “oczek” (18:8). Trener Gwardii próbował ratować sytuację zmianami, lecz ostatecznie bydgoszczanie wygrali drugą partię 25:14.

Trzecia partia rozpoczęła się od walki punkt za punkt (8:8). Pierwsze prowadzenie wypracowali siatkarze z Wrocławia (15:13), lecz bydgoszczanie cały czas pozostawali w kontakcie z przeciwnikiem. Przez większość seta, trudno było wskazać, kto ostatecznie może sięgnąć po wygraną w tej partii (17:17). Jak się okazało, czynnikiem decydującym był blok BKS-u. W tym elemencie podopieczni Michala Masnego prezentowali się lepiej od przeciwnika. W zaciętej końcówce, bydgoszczanie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść (25:23).

MVP: Tomasz Polczyk

Gwardia Wrocław – BKS VISŁA PROLINE Bydgoszcz 0:3
(24:26, 14:25, 23:25)

Gwardia: Kuźmiczonek (2), Lubaczewski (6), Śliwka (10), Janiak, Uszok (5), Godlewski (12), Mihułka (libero) oraz Rakowski (2), Biliński (1), Pakos, Łapszyński (2)
BKS: Polczyk (12), Słotarski (2), Narkowicz (8), Radziwon (8), Szarek (11), Kwasigroch (9), Dzierżyński (libero) oraz Czetowicz (2), Gutkowski, Cieślik, Malinowski (libero)