Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Trzecie zwycięstwo z rzędu AGH

I liga M: Trzecie zwycięstwo z rzędu AGH

Krakowianie odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. Po pokonaniu 3:1 Visły i BAS-u, również w czterech setach siatkarze AGH wygrali na wyjeździe w Świdniku. Pierwszy set potoczył się po myśli siatkarzy Avii, w kolejnych nie brakowało walki, ale za każdym razem lepsi okazywali się siatkarze z Krakowa.

Na początku spotkania zespoły wymieniały się skutecznymi atakami. Stopniowo inicjatywę przejęli gospodarze, gdy krakowianie nie poradzili sobie z odbiorem zagrywki Mateusza Rećko, interweniował trener Kubacki. Po przerwie skutecznie zaatakował Bartosz Gomułka. Przyjezdni nie ustrzegli się pomyłek. Po asie Mateusza Siwickiego drugą przerwę wykorzystał krakowski szkoleniowiec (13:8). Zagrania Kamila Kosiby i Siwickiego powiększyły dystans (18:11). Goście wciąż mieli problemy z odbiorem zagrywki, co rzutowało na ich skuteczność w ataku. Trener Kubacki sięgał po kolejne zmiany. Sprytne zagranie Sebastiana Matuli dało serię piłek setowych gospodarzom (24:15). Atak Karola Borkowskiego i blok na Łysikowskim przedłużyły jeszcze grę, ale kropkę nad i postawił Rećko.

Z nową energią w drugiego seta weszli krakowianie, po autowym ataku Rafała Obermelera AGH prowadziło 5:2. Gospodarze szybko ruszyli do odrabiania strat, po asie Mateusza Łysikowskiego złapali kontakt punktowy (4:5). Gdy punktową zagrywkę dołożył Siwicki, wynik wyrównał się (9:9). Atak krakowian opierał się na Gomułce, po drugiej stronie siatki ręki nie wstrzymywał Rećko. Gdy podwójny blok zatrzymał Karola Borkowskiego, o czas poprosił trener Kubacki (13:12). Przy zagrywkach Marcina Krawieckiego sytuacja odwróciła się, po kolejnym kontrataku Borkowskiego interweniował Witold Chwastyniak (13:15). Goście kontrolowali grę. Atak z przechodzącej piłki Piotra Janusza skłonił szkoleniowca Avii do wykorzystania kolejnej przerwy (17:19). Tym razem to świdniczanie mieli problemy z odbiorem piłki. Sprytne zagranie Borkowskiego dało piłki setowe gościom a błąd Siwickiego w kolejnej akcji zamknął seta.

Chociaż pierwsze akcje trzeciego seta również należały do gości, gospodarze po skuteczny bloku szybko wyrównali wynik (3:3). W kolejnych akcjach trwała zacięta walka, większość akcji kończyła się w pierwszym uderzeniu a wynik pozostawał na styku (11:11). Coraz pewniej atakował Kajetan Tokajuk, po drugiej stronie siatki skutecznie atakował Kosiba. Siatkarze obu drużyn nie ustrzegli się błędów, szczególnie w polu zagrywki. Kontratak Rećko i błąd Borkowskiego sprawiły, że Avia odskoczyła na 15:13 i o czas poprosił trener Kubacki. Ataki Janusza i Gomułki pozwoliły szybko wyrównać wynik (15:15). W dalszej fazie seta inicjatywę zaczęli przejmować goście, swoje akcje kończyli krakowscy skrzydłowi. Po kontrataku Borkowskiego interweniował trener Chwastyniak (18:19). Seria przy zagrywkach Borkowskiego trwała, po bloku krakowian drugą przerwę wykorzystał szkoleniowiec Avii. Dopiero skuteczny atak Łysikowskiego pozwolił zrobić przejście (19:22). Atak Janusza i błąd Kosiby dały ostatnie punkty krakowianom.

W czwartej odsłonie goście poszli za ciosem, ale gospodarze nie mieli zamiaru odpuszczać. Po asie Kosiby wynik wyrównał się (5:5). Po fragmencie wyrównanej rywalizacji do głosu doszli siatkarze z Krakowa. Po asie Gomułki interweniował trener Chwastyniak (10:12). W kolejnych akcjach Gomułka kończył kolejne ataki, krakowianie nie wstrzymywali ręki w polu zagrywki (11:15). Gospodarze obniżyli skuteczność przyjęcia, co wiązało się również ze słabszym atakiem. Gdy asa dołożył Marcin Krawiecki było już 20:13 dla AGH. W końcówce na nowo rozgorzała zacięta walka, jednak wcześniej zbudowana przewaga wystarczyła, by to krakowianie cieszyli się ze zwycięstwa. Kropkę nad i w całym meczu postawił Kajetan Tokajuk.

MVP: Marcin Krawiecki

PZL LEONARDO Avia Świdnik – AZS AGH Kraków 1:3
(25:17, 20:25, 21:25, 17:25)

Avia: Łysikowski (5), Kosiba (14), Siwicki (7), Obermeler (2), Rećko (18), Matula (1), Kuś (libero) oraz Guz (libero), Walawender, Toma (3) i Błądziński (2)
AGH: Rymarski (2), Gomułka (17), Borkowski (18), Krawiecki (3), Miniak (1), Tokajuk (15), Dereń (libero) oraz Janusz (4), Putkowski (6), Komar, Zawadzki i Czyrek (libero)