Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pierwsza bitwa o brąz na korzyść bydgoskiej Visły, trener z MVP

I liga M: Pierwsza bitwa o brąz na korzyść bydgoskiej Visły, trener z MVP

Początek maja w 2024 roku zrównał się z początkiem decydującej walki o medale na zapleczu ekstraklasy. W rywalizacji do dwóch zwycięstw mierzą się Bogdanka Arka Chełm i BKS Visła  Proline Bydgoszcz. W pierwszym meczu, na terenie Arki po tie-breaku lepsi okazali się siatkarze z Bydgoszczy, a MVP został….grający trener Michal Masny.  W finale o złoto i awans do PlusLigi grają MKS Będzin i BBTS Bielsko-Biała.

OTWARCIE DLA GOŚCI

Dobra zagrywka Patryka Szwaradzkiego pozwoliła Arce odskoczyć na 4:1 już na początku spotkania. Na zagrywce dobrze po stronie Visły spisywał się Michal Masny, a Paweł Cieślik nie zawodził w ataku. Do tego doszły także błędy w ofensywie Arki i zrobiło się 6:6. Walka punkt za punkt nie trwała długo, skuteczność ataku Arki i dobra seria na zagrywce Szwaradzkiego spowodowała, że gospodarze przeważali 14:10. Bydgoszczanie po raz kolejny ruszyli do odrabiania strat. Blokiem zagrał m.in. Cieślik, a w ustawieniu z Czetowiczem na zagrywce Visła wyrównała na 17:17. W ataku dobrze spisywał się Polczyk, co dało gościom w końcówce wynik 20:18. Końcówka należała do Visły, a seta zakończył zagrywką Radziwon.

MOCNA ODPOWIEDŹ ARKI

W drugim secie po ataku Nowaka było 4;2, ale rywale szybko wyrównali blokiem.  Po okresie wyrównanej walki dobra zagrywka Marcyniaka pozwoliła gospodarzom odskoczyć na 15:9 po ataku Łukasza Łapszyńskiego. Dominacja Arki trwała w najlepsze, funkcjonowały wszystkie elementy. Po bloku Gonciarza i zagrywce Szwaradzkiego było już 19:10. Jednostronnego seta zakończył atakiem Szwaradzki.

VISŁA ZYSKAŁA PRZEWAGĘ

W trzecią część meczu lepiej weszli bydgoszczanie, którzy po ataku Radziwona i bloku dobrze spisującego się w tym meczu Cieślika przeważali 7:4.  W ataku punktowali także Polczyk i Rykała i w konsekwencji Visła utrzymywała przewagę (12:9). Znakomita praca na zagrywce Polczyka sprawiła, że kilka chwil później przyjezdni byli już sześć punktów z przodu (16:10). Nadal nie zawodził Cieślik, a dodatkowo Polczyk zdobywał punkty atakiem (20:14). Bydgoszczanie kontrolowali boiskowe wydarzenia, po błędzie serwisowym rywali mieli już piłki setowe (24:18). Jednego setballa obronił Paweł Rusin, ale wynik seta blokiem ustalił…grający trener, Michal Masny.

DOPROWADZILI DO TIE- BREAKA

Dobra postawa Kulika dała w secie czwartym prowadzenie Arce 5:2, ale gdy w polu zagrywki pojawił się Radziwon, na tablicy szybko pojawił się remis 5;5. Przy zagrywce Rusina Arka odbudowała prowadzenie (12:9). Visła po ataku Polczyka wyrównała na 13:13. Arka walczyła o tie-breaka i po ataku Rusina prowadziła 20:17. Visła zbliżyła się na 20:21. Arka jednak po ataku Łapszyńskiego miała piłki setowe (24:21), a na zakończenie autowym atakiem popisał się Rykała.

VISŁA LEPSZA

W tie-breaku po ataku Rykały Visła prowadziła 3:1. Przy zmianie stron po bloku Radziwona było 8:4 dla Visły. Bydgoszczanie  wydawali się kroczyć po zwycięstwo, prowadzili już 10:5. Seria błędów  Visły i blok Nowaka spowodowały, że z 8:13 zrobiło się 12:13. Ostatecznie jednak atak Polczyka zakończył mecz na korzyść Visły.

Bogdanka Arka Chełm – BKS Visła Proline Bydgoszcz 2:3
(21:25, 25:16, 19:25, 25:21, 13:15)

Arka: Marcyniak (3), Rusin (16), Nowak (8), Szwaradzki (6), Gonciarz (1), Łapszyński (12), Cabaj (libero) oraz Miszczuk, Baran, Magnuszewski (1), Kulik (11)
Visła: Polczyk (21), Czetowicz (9), Radziwon (7), Cieślik (13), Szarek (2), Masny (2), Malinowski (libero) oraz Narkowicz, Rykała (6), Kwasigroch (3)