Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Niespodzianka w Sulęcinie, Olimpia lepsza od Visły

I liga M: Niespodzianka w Sulęcinie, Olimpia lepsza od Visły

W spotkaniu otwierającym 15. kolejkę I ligi mężczyzn doszło do niespodzianki. Olimpia Sulęcin pokonała wyżej notowaną BKS Visłę Proline Bydgoszcz 3:0. Najbliższej zwycięstwa bydgoszczanie byli w drugiej odsłonie, jednak przegrali ją po grze na przewagi. Nagrodę MVP odebrał Fabian Leitermeier.

Od początku spotkania gospodarze wywierali presję zagrywką, po asach Tytusa Nowika odskoczyli na 6:2. Dopiero po przerwie dla trenera Masnego skutecznie zaatakował Antoni Kwasigroch. Siatkarze obu zespołów skuteczne akcje przeplatali z pomyłkami. Stopniowo dystans topniał. Po kontrataku Pawła Cieślika na tablicy wyników pojawił się remis (15:15). Skuteczne zagrania Nowika i Fabiana Leitermeiera pozwoliły gospodarzom odbudować przewagę (19:16). W końcówce nastąpiła seria zepsutych zagrywek. Ostatnie punkty padły po asach Michała Gawrzydka.

Skuteczny finisz Olimpii

W drugim secie swoje akcje kończył Krzysztof Rykała. Gdy kontratak wykorzystał Tomasz Polczyk, to Visła wyszła na prowadzenie 6:5. Serię przy zagrywkach Damiana Radziwona przerwał dopiero atakiem Gawrzydek (6:7). Nie brakowało przedłużonych akcji a gospodarze wciąż musieli gonić wynik. Z czasem sytuacja na tablicy wyników nie zmieniała się. Po obu stronach nie brakowało błędów w polu zagrywki. Obaj trenerzy rotowali składami. Atak Rykały i blok na Nowiku wyprowadziły Visłę na prowadzenie 23:21. Zagranie bydgoskiego atakującego dało przyjezdnym serię piłek setowych. Pierwszą z nich obronił Gracjan Bożek, zaś drugą – Gawrzydek. W kolejnych akcjach sulęcinianie punktowali blokiem i wygrali 26:24.

Dobre chęci nie wystarczyły

Od początku trzeciej partii trwała walka punkt za punkt. Coraz pewniej punktował Gawrzydek, po jego kontrataku Olimpia odskoczyła na 11:8. Na ataki Leitermeiera starał się odpowiadać Kwasigroch (15:12). Mimo że kolejne swoje akcje kończył Rykała, różnica punktowa utrzymywała się. Gospodarze nie ustrzegli się pomyłek, po nieudanym ataku Michalaka interweniował jeszcze trener Cop (22:18). W kolejnych akcjach skutecznie punktował Łukasz Szarek, szybko drugi czas wykorzystał sulęciński szkoleniowiec (22:20). Dopiero po tym czasie celnie zaatakował Leitermeier. Chociaż Cieślik obronił pierwszą piłkę meczową, w kolejnej akcji Kwasigroch zepsuł zagrywkę, kończąc mecz.

MVP: Fabian Leitermeier

Olimpia Sulęcin – BKS Visła Proline Bydgoszcz 3:0
(25:23, 26:24, 25:22)

Olimpia: Gawrzydek (12), Prokopczuk (4), Leitermeier (15), Kłysz (1), Michalak (3), Nowik (8), Sobczak (libero) oraz Sawerwain (libero), Bożek (5), Szymczak, Turek (2) i Cichosz-Dzyga
Visła: Polczyk (3), Słotarski, Rykała (16), Radziwon (6), Cieślik (11), Kwasigroch (5), Dzierżyński (libero) oraz Malinowski (libero) Gutkowski i Szarek (4)