Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Mickiewicz nie dał rady MKS-owi

I liga M: Mickiewicz nie dał rady MKS-owi

MKS Będzin wygrał po raz 16. w tym sezonie I ligi mężczyzn. Będzinianie w Hali Łagisza pokonali Mickiewicza Kluczbork. Podopieczni trenera Serafina nie stracili nawet seta. Nagrodę MVP spotkania odebrał atakujący Mateusz Rećko.

Falowanie i punktowanie seriami

Początkowo obie drużyny punktowały miniseriami. Skutecznie atakował Patryk Mendel. Gdy Mickiewicz odskoczył na 10:8, o czas poprosił trener Serafin. Kolejne trzy akcje z rzędu należały już do gospodarzy. Po fragmencie gry punkt za punkt ponownie do głosu doszli będzinianie. Swoje akcje kończyli Mateusz Rećko i Łukasz Swodczyk. Przy stanie 21:19 interweniował trener Łysiak. Kluczborczanie walczyli do końca, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy.

Skutecznie w drugiego seta weszli będzinianie, którzy po serii udanych zagrań odwrócili wynik (3:5, 8:5). W kolejnych akcjach gospodarze kontynuowali skuteczną grę, raz za razem punktował Bartosz Pietruczuk. Gdy dystans wzrósł do pięciu oczek, przerwę wykorzystał trener Łysiak (12:7). Z czasem sytuacja na tablicy wyników nie ulegała zmianie. Przy stanie 17:12 kluczborski szkoleniowiec sięgnął po podwójną zmianę, na boisko weszli Kopacz i Siemiątkowski. Goście szybko zaliczyli serię i o czas poprosił tym razem trener MKS-u (17:15). Jan Siemiątkowski konsekwentnie punktował i siatkarze Mickiewicza doprowadzili do wyrównania (19:19). Kluczborczanie nie zdołali pójść za ciosem. Kolejne akcje toczyły się już pod dyktando gospodarzy, którzy triumfowali 25:20.

Nieskuteczny zryw Mickiewicza

Z nową energią w trzecią partię weszli kluczborczanie. Skutecznie na środku punktował Konrad Mucha, ze zmiennym szczęściem atakował Mateusz Linda. Chociaż gospodarze za sprawą skutecznej postawy Rećko z czasem wyrównali, szybko Mickiewicz ponownie wysforował się na prowadzenie. W środkowej fazie seta wynik wyrównał się. Nieznaczna przewaga przechodziła z rąk do rąk. Ręki w ataku nie wstrzymywał Brandon Koppers. W końcówce ponownie skuteczniejsi byli siatkarze Mickiewicza. Przy stanie 20:18 dla ekipy z Kluczborka czas wykorzystał trener Serafin. Końcówka była emocjonująca. Chociaż Mickiewicz obronił pierwszą piłkę meczową, nie zdołał doprowadzić do gry na przewagi. MKS wygrał do 23 a cały mecz 3:0.

MVP: Mateusz Rećko

MKS Będzin – KKS Mickiewicz Kluczbork 3:0
(25:22, 25:20, 25:23)

MKS: Pietruczuk (11), Rećko (12), Swodczyk (11), Pająk (5), Koppers (11), Popiela (6), Olenderek (libero) oraz Olszewski i Ratajczak (2)
Mickiewicz: Lipiński, Mucha (4), Olczyk (6), Pasiński (5), Linda (9), Mendel (9), Czyrek (libero) oraz Kopacz, Gibek (1), Górski (3) i Siemiątkowski (7)