Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Komplet punktów Arki i Astry

I liga M: Komplet punktów Arki i Astry

fot. Arka Chełm

W ramach 22. kolejki I ligi mężczyzn rozegrano spotkanie na szczycie I ligi mężczyzn. BBTS Bielsko-Biała podejmował Bogdankę Arkę Chełm. Bielszczanie nie zdołali zrewanżować się rywalom za porażkę w pierwszej części sezonu i przegrali 0:3. Kolejne zwycięstwo na swoim koncie zapisała Astra Nowa Sól. Nowosolanie we własnej hali pokonali PSG KPS Siedlce 3:1.

Arka wyraźnie lepsza niż BBTS

Od początku spotkania warunki dyktowali goście. Po bloku na Romaciu Arka odskoczyła na 10:4. W kolejnych akcjach gospodarze rzucili się do odrabiania strat, po asie Janusa zmniejszyli dystans (8:12). Na siatce wciąż górowali przyjezdni. Dobrze funkcjonował blok beniaminka. Swoje akcje kończył Kulik. Ostatnie punkty w pierwszej odsłonie padły po błędach obu drużyn.

Dobra gra Dębca pozwoliła BBTS-owi wyjść na prowadzenie w drugiej odsłonie, ale po asie Łapszyńskiego wynik szybko się wyrównał (4:4). W kolejnych akcjach trwała zacięta walka, obie drużyny wymieniały się skutecznymi atakami. Dopiero przy zagrywkach Gonciarza goście zaczęli budować przewagę. Gdy Marcyniak zablokował Zawalskiego, interweniował trener Kapelus (15:17). Po czasie Bartłomiej Zawalski zaatakował już skutecznie. Końcówka toczyła się po myśli gości. Celnie atakował Rusin. Ponownie to błędy dały ostatnie punkty w secie.

W trzeciej partii Arka poszła za ciosem, po kontrataku Kulika było już 7:3. Seria przy zagrywkach Janusa pozwoliła BBTS-owi wyrównać wynik (9:9). Dopiero po czasie dla trenera Rebzdy skutecznie zaatakował Rusin. Po fragmencie gry punkt za punkt ponownie do głosu doszli bielszczanie. Celnie zagrywał Dębski i po bloku na Rusinie BBTS odskoczył na 17:14. Głównie przez błędy własne gospodarze stracili całą zaliczkę (20:20). Końcówka była zacięta, ale ostatnie słowo należało do Kulika.

MVP: Kacper Gonciarz

BBTS Bielsko-Biała – Bogdanka Arka Chełm 0:3
(16:25, 21:25, 23:25)

Składy zespołów:
BBTS: Siek (6), Dębski (8), Zawalski B. (4), Romać (6), Bereza, Szwed (6), Biniek (libero) oraz Kopij (5), Janus (3) i Puczkowski
Arka: Marcyniak (8), Rusin (10), Nowak (10), Gonciarz, Kulik (15), Łapszyński (12), Sas (libero) oraz Cabaj (libero), Baran i Magnuszewski

 

Zacięty początek

Od początku spotkania trwała walka punkt za punkt. Dopiero po atakach Kryńskiego Astra wyszła na prowadzenie 12:9. Chociaż siedlczanie nie odpuszczali, to gospodarze pozostawali na prowadzeniu. Gdy asa dołożył Kosian, o czas poprosił trener Chwastyniak (17:13). Serię przy zagrywkach środkowego zakończył dopiero celnym atakiem Wójcik. Gospodarze dobrze czytali grę rywali, skutecznie ustawiając blok (20:15). W końcówce siedlczan do walki starał się poderwać Kowalczyk. Seria bloków gości sprawiła, że wynik wyrównał się (21:21). Blok na Kowalczyku i kontratak Kryńskiego dały ostatnie punkty nowosolanom.

Chociaż w drugim secie początkowo to gospodarze prowadzili, seria przy zagrywkach Czyżowskiego szybko odwróciła wynik i przy stanie 7:4 dla KPS-u interweniował trener Krzyśko. Wyjść z trudnego ustawienia nowosolanom pozwolił dopiero atakiem Kryński (5:8). Skutecznie punktował Sokołowski. Gospodarze mieli problem z wyeliminowaniem ze swojej gry błędów. Swoje akcje kończyli Czyżowski i Kowalczyk (12:18). Po asie Sokołowskiego KPS miał serię piłek setowych. Nowosolanie obronili trzy z nich, ale kropkę nad i postawił Kowalczyk

Końcówki dla Astry

Po bloku na Kowalczyku Astra prowadziła 7:5 w trzecim secie. Gospodarze jednak wciąż nie potrafili wyeliminować ze swojej gry błędów (11:10). Po bloku na Brzezińskim KPS wyrównał wynik (14:14) a chwilę później za sprawą ataku Wójcika wyszedł na prowadzenie 17:15. Siedlczanie nie zdołali jednak utrzymać tej zaliczki. Wokół boiska nie brakowało emocji, po jednej z akcji siedlecki sztab został ukarany czerwoną kartką (20:18). Do końca trwała walka na styku, ale decydujący punkt padł po ataku Pizuńskiego.

Po nieudanej obronie siedlczanie przegrywali 2:5, ale ataki Kłęka pozwoliły zmniejszyć straty. Skutecznie punktowali Czyniański i Pizuński. Gdy swój atak dołożył Kryński, Astra ponownie powiększyła przewagę (13:9). Siedlczanie starali się walczyć, ale tym razem nie potrafili znaleźć skutecznej recepty na dobrze punktujących rywali. Po obu stronach siatki zdarzały się błędy w polu zagrywki. Punkt na wagę zwycięstwa nowosolanie zdobyli blokując Kowalczyka.

MVP: Tomasz Kryński

MKST Astra Nowa Sól – PSG KPS Siedlce 3:1
(25:23, 19:25, 25:23, 25:17)

Składy zespołów:
Astra: Kryński (20), Jacznik (4), Skibicki (10), Pizuński (12), Kosian (8), Czyrniański (12), Foltynowicz (libero) oraz Brzeziński (5), Majewski (1) i Woźniak (1)
KPS: Kozłowski (4), Czyżowski (11), Szpernalowski (2), Kowalczyk (14), Wójcik (9), Sokołowski (17), Tomczak B, (libero) oraz Kłęk (6), Sławiński, Bąkiewicz i Tubiak (2)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved