Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Kolejne trzysetowe zwycięstwo beniaminka

I liga M: Kolejne trzysetowe zwycięstwo beniaminka

Bogdanka Arka Chełm kontynuuje skuteczną grę. Beniaminek zaplecza PlusLigi wygrał kolejne spotkanie bez straty seta. Tym razem podopieczni trenera Rebzdy wygrali wyjazdowy mecz z REA BAS-em Białystok. Statuetkę MVP odebrał rozgrywający Kacper Gonciarz.

Beniaminek się nie zatrzymuje

Od początku spotkania to podopieczni trenera Rebzdy skuteczniej punktowali. Siatkarze z Chełma zdobywali punkty seriami, szybko pierwszy czas wykorzystał trener Andrzejewski (5:9). Gospodarze nie potrafili znaleźć sposobu na zatrzymanie rozpędzonych rywali. Goście górowali na siatce, powiększając jeszcze dystans. Dopiero w końcówce BAS zaczął odrabiać straty, gdy dystans stopniał do pięciu oczek o przerwę poprosił szkoleniowiec Arki (12:20, 15:20). Mimo roszad w składzie gospodarze nie potrafili skutecznie zatrzymać rywali. BAS obronił pierwszą piłkę setową, jednak rywale szybko postawili kropkę nad i.

Chociaż pierwsze akcje seta numer dwa należały do gospodarzy, rywale szybko odwrócili wynik (2:0, 2:3). Kolejne serie udanych zagrań beniaminka pozwoliły mu zbudować przewagę. Goście byli skuteczniejsi w ataku. Białostoczanie mieli problem z zatrzymaniem przeciwników. Po kolejnej serii Arki najpierw Rawiaka zmienił Kardasz a następnie o czas poprosił szkoleniowiec gospodarzy (11:16). Białostoczanie starali się walczyć. W końcówce BAS zniwelował dystans do trzech oczek. Po interwencji trenera Rebzdy ponownie do głosu doszli goście i po serii trzech punktów wygrali tę odsłonę do 19.

Chociaż początkowo serię zaliczyli siatkarze Arki, rywale nie pozwalali im powiększyć dystansu. W kolejnych akcjach trwała walka na styku, siatkarze BAS-u byli bliscy doprowadzenia do remisu (10:11). Z czasem sytuacja nie ulegała zmianie, żaden z zespołów nie był w stanie zbudować wyraźnej przewagi. W grze na styku pod siatką nie brakowało emocji, po jednej z akcji żółtymi kartkami zostali upomniani Karol Rawiak i Patryk Szwaradzki (16:17). Gra punkt za punkt była kontynuowana. Gdy Arka w końcu odskoczyła na 23:21, interweniował szkoleniowiec BAS-u. Białostoczanie obronili pierwszą piłkę meczową, ale po czasie dla trenera Arki ostatnie słowo należało do siatkarz z Chełma.

MVP: Kacper Gonciarz

REA BAS Białystok – Bogdanka Arka Chełm 0:3
(18:25, 19:25, 23:25)

BAS: Goss, Rawiak, Janusz, Witkoś, Kacperkiewicz, Turski, Ostaszewski (libero) oraz Kardasz, Gruszczyński, Naliwajko i Gwardiak
Arka: Łapszyński, Marcyniak, Szwaradzki, Rusin, Baran, Gonciarz, Sas (libero) oraz Magnuszewski