Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Dobre fragmenty to za mało – AZS AGH pokonał Olimpię

I liga M: Dobre fragmenty to za mało – AZS AGH pokonał Olimpię

AZS AGH Kraków w wyjazdowym meczu pokonał Olimpię Sulęcin. Spotkanie zakończyło się w trzech setach, a nagrodę MVP otrzymał Kajetan Tokajuk. Dla drużyny z Krakowa to szóste zwycięstwo w sezonie.

DOBRE OTWARCIE AGH

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany ciosów między zespołami (2:2). Wyższość sulęcińskiego bloku musiał uznać Kacper Wnuk (3:2). Skutecznym atakiem popisał się Grzegorz Turek (6:4). Asa serwisowego posłał Bakaj (7:6), a po kolejnym skutecznym bloku krakowian o czas poprosił Konrad Cop (8:11). Po powrocie na plac gry dłuższą wymianę skończył Kajetan Tokajuk (12:8). Serię przyjezdnych przerwał Grzegorz Turek (9:12). Jednak w kolejnych fragmentach to podopieczni Andrzeja Kubackiego narzucali swój rytm gry, a dzięki dobrej postawie w polu zagrywki kończyli kolejne kontrataki (18:13). Ze środka siatki atakował jeszcze Michalak (16:20). W końcówce pojawiło się sporo błędów ze strony obu zespołów. Ostatecznie premierową odsłonę zakończył as serwisowy Igora Oziabło (25:18).

DOBRE WEJŚCIE NOWIKA NIE WYSTARCZYŁO

Od początku drugiego seta na parkiecie pojawił się Tytus Nowik, który pewnie kończył kolejne akcje (2:1). Jednak kilka chwil później krakowianie zatrzymali jego kontrę (3:2). Kolejną długą akcję mocnym atakiem wykończył Kacper Wnuk (6:4). Przy zagrywkach Jakuba Krauta przewaga przyjezdnych tylko rosła, co skutkowało czasem dla trenera Copa (10:6). Raz po raz atakował Kajetan Tokajuk, choć z drugiej strony siatki odpowiadał Tytus Nowik. Jednak w kolejnych fragmentach krakowianie utrzymywali zaliczkę, a wszystko dzięki dobrej grze blokiem oraz w obronie (13:10). Sulęcinianie zaczęli jednak odrabiać starty, w ataku pomylił się Kraut i o czas poprosił trener Kubacki (13:14). Asa serwisowego posłał Bakaj, a jedną z najdłuższych wymian skończył Jakub Kraut (17:14). W końcówce obie drużyny nie zwalniały ręki, a skutecznie kiwał jeszcze Tytus Nowik (21:23). Jednak ostatecznie to krakowianie utrzymali prowadzenie. Seta zakończył błąd Gawrzydka.

UDANA POGOŃ KRAKOWSKIEJ DRUŻYNY

Od mocnego ataku seta rozpoczął Gawrzydek (1:0). Z pola zagrywki punktował Kacper Wnuk (3:1). Kilka chwil później  skończył on kolejną długą wymianę, a Konrad Cop zdecydował się przerwać grę (5:2). Po wznowieniu rywalizacji dobrymi atakami popisał się Buczek (5:5). Między zespołami nawiązała się walka cios za cios. Sulęcinianie poprawili skuteczność swoich akcji, a do tego dołożyli blok na Kraucie (10:7). Po ciasnym skosie atakował Tytus Nowik (13:10), jednak kilka chwil później atakujący został zatrzymany przez Igora Oziabło (12:13). Krakowski zespół popełniał kolejne błędy własne, co pozwalało na utrzymywanie zaliczki przez gospodarzy (17:14). Atak Jakuba Krauta, a potem pomyłka Michalaka doprowadziły do wyrównania wyniki (17:17). W końcówce gra toczyła się punkt za punkt (22:22). Jednak pskuteczne bloki krakowian dały im piłki meczowe (24:22), a spotkanie zakończył Kajetan Tokajuk.

MVP: Kajetan Tokajuk

Olimpia Sulęcin – AZS AGH Kraków 0:3
(18:25, 22:25, 22:25)

Składy zespołów :
Olimpia: Bożek (5), Gawrzydek (5), Turek (3), Prokopczuk, Leitermeier (3), Michalak (7), Sobczak (libero) oraz Cichosz-Dzyga (1), Nowik (8), Buczek (7)
AZS AGH: Kraut (7), Bakaj (2), Wnuk (9), Miniak (4), Tokajuk (16), Oziabło (9), Dereń (libero) oraz Komar, Putkowski