Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Bielszczanie o krok od finału

I liga M: Bielszczanie o krok od finału

fot. Katarzyna Pluszyńska - tauron1liga.pl

BKS Visła Bydgoszcz nie zdołała poprawić swojego bilansu w starciach z BBTS-em Bielsko-Biała. Chociaż bydgoszczanie starali się walczyć, to podopieczni trenera Brokkinga po czterosetowej rywalizacji cieszyli się ze zwycięstwa. MVP pierwszego półfinału został wybrany Tomasz Piotrowski.

Kiwka Michała Makowskiego otworzyła niedzielny pojedynek w Bydgoszczy. Gospodarze punktowali głównie po błędach przeciwników (4:4). Chociaż bielszczanie odskoczyli na dwa punkty, po serii skutecznych zagrań Visła odwróciła wynik (6:8, 9:8). W kolejnych akcjach wynik oscylował wokół remisu (12:13). Obie drużyny skuteczne akcje przeplatały z błędami. Ręki w ataku nie wstrzymywał Karpińskii (16:16). Po bielskiej stronie gra opierała się na Michale Makowskim i Tomaszu Piotrowskim (17:19). Po podwójnym bloku BBTS-u o czas poprosił trener Ogonowski (17:20). Bielszczanie kontynuowali skuteczną grę. Gdy asa dołożył Oleg Krikun drugi raz grę przerwał szkoleniowiec Visły (18:22). Bydgoszczanie starali się walczyć do końca, ale po ich błędzie w polu zagrywki to BBTS wygrał.Od początku drugiego seta trwała zacięta walka (4:4). Z czasem to bydgoszczanie zaczęli wychodzić na prowadzenie, skutecznie punktował Jan Galabov (10:8). Dobrze funkcjonował bielski blok i po chwili na tablicy wyników ponownie widniał remis (10:10). Po fragmencie wyrównanej walki ponownie do głosu doszedł BBTS-u i gdy piłkę przechodzącą wykorzystał Bartosz Cedzyński przerwę wykorzystał trener Ogonowski (13:14). Żaden z zespołów nie był w stanie wyjść na wyraźne prowadzenie. Dopiero po kontrataku Tomasza Piotrowskiego BBTS wyszedł na prowadzenie 18:16, a o drugi czas poprosił trener Visły. W kolejnych akcjach Makowski dołożył punktowe zagrywki (16:20). Serię przerwał błąd bielskiego przyjmującego (17:20). Końcówka toczyła się pod dyktando gości. Atak przez środek Cedzyńskiego dał BBTS-owi serię piłek setowych (19:24). Pierwszą z nich Visła obroniła, ale w kolejnej akcji gospodarze popełnili błąd.

W trzeciej partii na nowo rozgorzała wyrównana rywalizacja (6:6). Często punktowali bydgoscy środkowi, jednak wynik pozostawał na styku (13:12). Większość akcji kończyła się w pierwszym uderzeniu. Skutecznie z drugiej linii atakował Patryk Łaba (15:14, 17:15). Raz za razem nie do zatrzymania był Janusz Gałązka (19:17). Kolejny błąd w polu zagrywki bydgoszczan i podwójny blok na atakującym Visły sprawiły, że wynik wyrównał się (19:19). W kolejnej akcji asa zaserwował Piotrowski i grę przerwał Marcin Ogonowski. Gdy bielszczanom nie udało się podbić piłki po potrójnym bloku Visły czas wykorzystał trener Brokking. Po przerwie asa dołożył Łaba i drugi raz interweniował szkoleniowiec BBTS-u (23:21). Autowy atak Makowskiego sprawił, że Visła miała serię piłek setowych (24:21). Zagranie Krikuna pozwoliło BBTS-owi złapać kontakt punktowy, ale po czasie dla trenera Ogonowskiego przez środek zaatakował Kowalski, przedłużając losy rywalizacji.

Z wysokiego c w czwartą partię weszli goście, szybko interweniował trener Ogonowski (2:6). W kolejnych akcjach mocną zagrywkę włączył Jan Galabov, dzięki czemu Visła odrobiła większość strat (5:6). W dalszej części obie drużyny oddawały punkty po błędach (7:9). Po jednej z weryfikacji gospodarze stracili punkt, ponieważ zagrywka trafiła najpierw w dłoń stojącego pod siatką Kowalskiego i dopiero po taśmie przetoczyła się na stronę BBTS-u. Bielszczanie utrzymywali wyraźną przewagę. As Makowskiego skłonił trenera Ogonowskiego do poproszenia o czas (10:14). W kolejnej akcji po bloku w aut zaatakował Galabov. Wciąż inicjatywa leżała po stronie BBTS-u, bardzo dobrze funkcjonował blok przyjezdnych. Przy stanie 13:18 w szeregach bydgoszczan nastąpiła podwójna zmiana, na boisko weszli Strzeżek i Lipiński. Bardzo mocno zagrywał Oleg Krikun. Zdarzały się przedłużone wymiany, jednak wyraźna przewaga BBTS-u utrzymywała się (15:21). W końcówce bielszczanie popełnili kilka błędów, ale nie przeszkodziło im to w odniesieniu zwycięstwa. Ostatnią wymianę zakończył mocnym atakiem Piotrowski.

MVP: Tomasz Piotrowski

BKS Visła Bydgoszcz – BBTS Bielsko-Biała 1:3
(22:25, 20:25, 25:23, 19:25)

stan rywalizacji: 1:0 dla BBTS-u

Składy zespołów:
Visła: Gałązka (11), Galabov (14), Kowalski (8), Karpińskii (12), Masny (1), Łaba (9), Bonisławski (libero) oraz Lipiński, Kosiba (1), Strzeżek (1) i Kaźmierczak
BBTS: Macionczyk (1), Siek (10), Piotrowski (12), Cedzyński (9), Krikun (24), Makowski (13), Jaglarski (libero) oraz Marek (libero), Vicentin i Gryc

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę