Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Trzysetowe zwycięstwa Arki i Mickiewicza. Astra pokonuje BAS po tie-breaku.

I liga M: Trzysetowe zwycięstwa Arki i Mickiewicza. Astra pokonuje BAS po tie-breaku.

Kolejne spotkania 21. kolejki w TAURON 1. Lidze mężczyzn za nami. Pewne zwycięstwa w trzech setach, zanotowały zespoły z Chełma i Kluczborka. Arka pokonała SMS Spałę, a Mickiewicz, drużynę z Jaworzna. MKST Astra Nowa Sól, mimo prowadzenia 2:0, potrzebowała pięciu setów, by pokonać w wyjazdowym spotkaniu REA BAS Białystok.

PEWNA GRA NOWOSOLAN

Mecz MKST Astry Nowa Sól i REA BAS-u Białystok od samego początku był wyrównany. Siatkarze z Białegostoku jako pierwsi odskoczyli przeciwnikowi na kilka “oczek” (13:10). Mimo to, przewagi nie udało im się utrzymać i już za chwilę ponownie był remis (16:16). W decydującym fragmencie seta, gospodarze zaczęli mieć problemy ze skończeniem ataku. Sytuację wykorzystali siatkarze Astry i to oni objęli prowadzenie w meczu (25:20).

Druga partia miała podobny przebieg do pierwszej. Po początkowo wyrównanej grze, pierwsze prowadzenie wypracowali siatkarze BAS-u (12:9). W ich szeregach niezwykle skuteczny był Karol Rawiak. Mimo to, przyjezdni zaczęli stopniowo zbliżać się do przeciwnika, aż w końcu doprowadzili do remisu (16:16). Wszystko ponownie rozstrzygnęło w ostatniej fazie seta. Po stronie gości, nie zawodził Czyrniański (21:21). As Pizuńskiego i dwie skuteczne kontry, dały nowosolanom zwycięstwo w drugim secie (25:21).

WALKA DO KOŃCA

Trzeci set spotkania początkowo lepiej układał się dla gości (9:5). Siatkarze z Białegostoku, szybko jednak odrobili kilka “oczek” straty i przystąpili do ataku (11:11). Po stronie Astry dobrze wyglądała współpraca Grzegorza Jacznika ze środkowymi. W szeregach BAS-u ciężar zdobywania punktów spoczywał na barkach Jędrzej Gossa. Kiedy wydawało się, że gospodarze zmierzają do wygrania seta, cała ich przewaga została roztrwoniona (22:22). W długiej grze na przewagi, lepsi okazali się podopieczni Krzysztofa Andrzejewskiego, którzy przedłużyli tym samym losy meczu (28:26).

Czwarta partia rozpoczęła się od gry punkt za punkt (9:9). Początkowa faza seta, zapowiadała dużo walki, ale gra gości chwilę później się załamała. Siatkarze BAS-u wyraźnie nabrali wiatru w żagle i wykorzystali chwilową słabość nowosolan (15:10). W dalszym fragmencie gry, Astrze zabrakło argumentów, by odrobić straty punktowe (15:21). As serwisowy Jakuba Turskiego doprowadził do tie-breaka (25:16).

W decydującym secie, ciężar gry po stronie gości, wziął na siebie Czyrniański (6:4). Astra wróciła do dobrej dyspozycji w pierwszych dwóch partii (9:7). W końcowej fazie tie-breaka, błędy podcięły gospodarzom skrzydła (9:13). Zepsuta zagrywka Rawiaka, dała siatkarzom z Nowej Soli zwycięstwo za dwa punkty (15:12)

MVP: Kamil Drzazga

REA BAS Białystok – MKST Astra Nowa Sól 2;3
(20:25, 21:25, 28:26, 25:16, 12:15)

BAS: Rawiak (19), Turski (9), Goss (21), Kacperkiewicz (12), Gruszczyński (3), Gwardiak (10), Ostaszewski (libero) oraz Micewicz (libero), Kardasz (1), Witkoś
Astra: Kryński (11), Jacznik (5), Pizuński (16), Drzazga (12), Kosian (11), Czyrniański (18), Foltynowicz (libero) oraz Hoszman (1), Skibicki, Brzeziński

KOLEJNA WYGRANA ARKI

Spotkanie wicelidera TAURON 1. Ligi z ostatnim w tabeli SMS Spała, nie zapowiadało emocji. Zgodnie z przypuszczeniami, siatkarze Arki okazali się zdecydowanie lepsi w każdym z setów. Najbardziej wyrównana okazała się pierwsza partia, w której dość długo na tablicy wyników utrzymywał się remis (12:12). Siatkarze z Chełma, w połowie seta odskoczyli jednak na kilka “oczek”, a wypracowanej przewagi pilnowali już do końca seta (25:22).

W szeregach gospodarzy, można było zobaczyć graczy, którzy dotychczas nie grali w wielu spotkaniach. Arce dało się to we znaki, szczególnie na początku drugiego seta. Młodzi siatkarze ze Spały wyszli na kilkupunktowe prowadzenie (7:4). Mimo to, gospodarze nie panikowali i już po kilku minutach sytuacja została opanowana (11:11). W tym momencie, Arka przystąpiła do ataku, który szybko dał jej spokojne prowadzenie (19:13). W końcówce obyło się bez niespodzianek i podopieczni Bartłomieja Rebzdy objęli prowadzenie 2:0 w meczu.

W trzeciej partii, szansę pokazania się na boisku dostali kolejni siatkarze Arki. Zmiany nie zachwiały jakości gospodarzy, którzy podobnie jak w poprzednich setach, stopniowo wywierali presję na przeciwniku. Na boisku w zespole SMS-u Spała pojawił się w tej partii Igor Rybak, dotychczasowy lider zespołu. Zmiana ta, okazała się niewystarczająca i goście ponownie nie byli w stanie przeciwstawić się jednemu z pretendentów do awansu do PlusLigi. Set zakończył się wynikiem 25:17 dla Bogdanki Arki Chełm.

MVP: Mariusz Marcyniak

Bogdanka Arka Chełm – SMS PZPS Spała 3:0
(25:22, 25:18, 25:17)

Arka: Marcyniak (12), Dobosz (7), Baran (8), Magnuszewski (3), Kulik (14), Łapszyński (4), Cabaj (libero) oraz Sas (libero), Miszczuk (6),
SMS: Serewis (1), Dróżdż (5), Becker (3), Gołębiowski (2), Jańczyk (14), Urbańczyk (2), Kubacki (libero) oraz Kotela, Kupkowski (2), Kukie (3), Rybak (3)

PRZEŁAMANIE MICKIEWICZA

Mickiewicz Kluczbork, przystępował do spotkania z MCKiS-em Jaworzno po dwóch porażkach z rzędu. Podopieczni Mariusza Łysiaka, weszli w spotkanie spokojnie, ale potem szybko zaczęli się rozkręcać (13:9). Przewaga siatkarzy z Kluczborka rosła głównie za sprawą dobrej dyspozycji Artura Pasińskiego (20:15). Przerwy na żądanie nie pomogły ekipie z Jaworzna i pierwsza partia padła łupem gospodarzy (25:18).

Drugi set, miał podobny przebieg do pierwszego. W szeregach gości, do walki zagrzewał kolegów Patryk Strzeżek, ale to siatkarze Mickiewicza częściej punktowali (15:10). Gospodarze dzięki grze zespołowej, kontrolowali przebieg partii (21:15). W końcówce seta, obyło się bez emocji i Mickiewicz prowadził już 2:0 w meczu (25:20).

Trzecia partia okazała się najbardziej wyrównaną (5:5). Gospodarze zdołali co prawda odskoczyć przeciwnikowi na kilka “oczek” (16:12),  ale chwilę później na tablicy wyników ponownie był remis (18:18). Podopieczni Tomasza Wątorka dzielnie walczyli o pozostanie w meczu (21:21). W końcówce zadecydowały detale i ostatecznie to Mickiewicz okazał się lepszy (25:23).

MVP: Artur Pasiński

KKS Mickiewicz Kluczbork – MCKiS Jaworzno 3:0
(25:18, 25:20, 25:23)

Mickiewicz: Lipiński (3), Mucha (5), Olczyk (3), Pasiński (15), Linda (8), Mendel (5), Czyrek (libero) oraz Kopacz, Gibek, Siemiątkowski (2), Lentner
MCKiS: Strzeżek (11), Grzegolec (3), Gaweł (1), Sługocki (9), Pietras (10), Szczechowicz, Gepfert (libero) oraz Borończyk (1), Wojtaszkiewicz, Waszczuk (libero), Żeliński (4), Czerwiński (2)