Strona główna » W I lidze kobiet sporo zmian – spadkowicz z TAURON Ligi żegna przyjmującą

W I lidze kobiet sporo zmian – spadkowicz z TAURON Ligi żegna przyjmującą

Facebook, inf. własna

fot. Łukasz Krzywański

W I lidze kobiet trwa gorący okres transferowy. Drużyny żegnają zawodniczki, które odchodzą i witają swoje nowe nabytki na kolejny sezon. EcoHarpoon Nowel LOS Nowy Dwór Mazowiecki rozstał się z przyjmująca Barbarą Zakościelną. Z kolei w Krośnie część składu pozostaje. Klub potwierdził kontrakty sześciu dotychczasowych zawodniczek.

Przyjmująca opuszcza Nowy Dwór Mazowiecki

Ostatnio przedstawialiśmy Wam kilka transferów pierwszoligowych. Dziś kolejna porcja zmian w klubach. W Nowym Dworze Mazowieckim po spadku z TAURON Ligi musiało dojść do zmian kadrowych. Wiemy na pewno, że nie zobaczymy w zespole Barbary Zakościelnej. Klub pożegnał się dziś ze swoją przyjmującą.

Osiem odchodzi, dwie zostają – Nysa zaczyna ogłaszanie składu

Z kolei w NTSK PANS Komunalnik Nysa zostają na pewno siatkarki – Anna Śmidowicz i Anna Trusiewicz. Właśnie od rozgrywającej i środkowej zespół z Nysy rozpoczął przedstawianie składu. Klub poinformował również, że drużynę opuści osiem siatkarek: Magdalena Bagniak, Oliwia Jaroń, Maja Kaczmarczyk, Oliwia Laszczyk, Emilia Solarewicz, Gabriela Werocy, Nikola Witkowskai Justyna Zych.

Sześć zawodniczek pozostaje w Krośnie

W Karpatach PANS Krosno ostatnie dni upłynęły pod znakiem stabilizacji. Klub poinformował, że w zespole pozostaje sześć siatkarek z poprzedniego sezonu. Są to Urszula Bogacz, Maja Michalak, Maja Prusiewicz, Agata Gołaszewska, Julia Kłosowska i Julia Krasoń.

Siatkarka zostaje, ale zmienia pozycję

KS Piła dość przekazał dość nietypową informację. Ogłosił, że Katarzyna Bagrowska zostaje, ale… zmienia pozycję. Dotychczasowa przyjmująca będzie teraz występować na pozycji atakującej. Sama o tej zmianie mówi, że już kilku trenerów chciało ją przestawić, ale dopiero w Pile się to szkoleniowcowi udało.

W Sosnowcu i Wieliczce rozstania

W Płomieniu Sosnowiec i Solnej Wieliczce jak na razie seria pożegnań. Sosnowiecki klub opuszczają Patrycja Bierza, Oliwia Jankowska, ewelina Franz, Marta Twardoch oraz Julia Sudnik. Wieliczkę zaś opuszczą Marcelina Gliniecka, Pola Janicka i Julia Jaśkowiec.

PlusLiga