Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I Liga K: Wymęczone zwycięstwo Legionovii

I Liga K: Wymęczone zwycięstwo Legionovii

W sobotę 7 października SMS PZPS Szczyrk I zmierzył się z LTS Legionovią Legionowo. Spotkanie od początku było bardzo zacięte. Obie drużyny przezywały lepsze i gorsze momenty. Ostatecznie ze zwycięstwa po tie-breaku mogła cieszyć się drużyna gości.

Zacięta walka od początku

Początek spotkania był wyrównany, a wynik oscylował wokół remisu (8:8). Pierwsze na niewielkie prowadzenie wyszły legionowianki (15:13). Odpowiedzią trenera SMS-u były zmiany – W Mulka za K Naderę oraz O Jaroń za N Siudę. Działania sztabu spalskiej drużyny przyniosły efekty, bo tym razem to SMS objął prowadzenie (19:17). Podobną taktykę zastosował trener Grzegorz Kowalczyk. W tym przypadku również poskutkowała, w efekcie czego gra się wyrównała. W samej końcówce lepsze były siatkarki LTS-u i to one zapisały na swoim koncie wygraną w inauguracyjnym secie.

Początek drugiej odsłony był podobny do poprzedniej, drużyny szły łeb w łeb. Pierwsze na prowadzenie wysunęły się siatkarki SMS-u i po chwili miały pięć „oczek” z przodu. Legionovię dopadł jakiś spadek formy, przez co miała ona problem, żeby dogonić rywalki. Sytuację tą bardzo dobrze wykorzystały gospodynie meczu z każdą akcją zbliżając się do zakończenia seta. Ostatecznie wygrały go do 22.

Z siedmiopunktową przewagą rozpoczęły trzecią partię zawodniczki z Legionowa. Drużyna ze Szczyrku starała się gonić wynik, jednak nie była w stanie zdobywać punktów, jej gra stanęła w miejscu (3:13). Zespół gości nie zatrzymywał się, chcąc jak najszybciej zakończyć seta. W pewnym momencie do gry wróciły siatkarki gospodarzy, jednak nie były w stanie odwrócić lodów partii i kolejną odsłonę na swoim koncie zapisały legionowianki.

SMS się nie poddał

W kolejnym secie szybko na prowadzenie wyszedł zespół ze Szczyrku (10:5). Siatkarki SMS-u z każdą akcją powiększały swoje prowadzenie. Widacz było, że ze wszystkich sił będą walczyć o doprowadzenie do tie-breaka. Legionowianki nie miały w planach ułatwić im zadania. Zebrały w sobie dodatkowe siły i z wyniku 8:14 odrobiły na 16:18. Ostatecznie jednak nie dały rady powstrzymać SMS-u i o wygranej w meczu będzie decydował tie-break.

W tie-breaku pierwsze na prowadzenie wyszły zawodniczki Legionovii, które następnie nie pozwoliły odebrać swojej pozycji rywalkom. W końcówce tie-breaka siatkarki SMS-u opadły z sił, co ułatwiło tylko zadanie zespołowi z Legionowa. Piąta partia zakończyła się wynikiem 15:9.

SMS PZPS Szczyrk I – LTS Legionovia Legionowo 2:3
(21:25, 25:22,18:25, 25:21, 9:15)