Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I Liga K: Udana inauguracja białostoczanek

I Liga K: Udana inauguracja białostoczanek

W pierwszym meczu sezonu 2023/2024 KS BAS Kombinat Budowlany Białystok podejmował SMS PZPS Szczyrk. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla młodych siatkarek z SMS-u, jednak w kolejnych setach białostoczanki szybko narzucały swój rytm gry i pewnie zamknęły mecz w czterech odsłonach.

Mecz lepiej rozpoczął się dla siatkarek ze Szczyrku, które szybko zbudowały czteropunktowe prowadzenie (8:4). Z przechodzącej piłki punktowała Kuriata (6:9). W kolejnych fragmentach przyjezdne utrzymywały prowadzenie, jednak gospodynie wykazywały się dużą cierpliwością w grze i po kontrataku Mii Szymańskiej na tablicy wyników pojawił się remis (18:18). Na taki bieg wydarzeń zareagował Waldemar Kafka, który wykorzystał jedną z przerw. Po powrocie na plac gry asa serwisowego posłała Klara Kempfi (19:18). Zawodniczki ze Szczyrku skutecznie punktowały blokiem, a o losach seta decydowała gra na przewagi. Ostatecznie więcej szczęścia miały siatkarki SMS PZPS Szczyrk (27:25).

Drugi set ponownie lepiej otworzyły siatkarki ze Szczyrku (3:1), jednak tym razem gospodynie szybko wyrównały wynik (3:3). Z pola zagrywki punktowała Paulina Niedźwiedzka (5:3).Między zespołami toczyła się walka cios za cios, lecz tym razem to białostoczanki zaczęły narzucać swój rytm gry (15:12). Na skrzydle zameldowała się Aleksandra Adamczyk (13:15), lecz pojedyncze akcje nie wystarczyły by zatrzymać rywalki. Zawodniczki z Podlasia pewnie wykorzystywały swoje szanse i po punktowym bloku wyrównały stan meczu.

Kolejny set rozpoczął się bliźniaczo do poprzednich – zespoły grały punkt za punkt (11:11). Jednak przy zagrywkach Klary Kempfi i Pauliny Niedźwiedzkiej białostoczanki zaczęły budować prowadzenie (16:12). Rywalki  nie były w stanie znaleźć sposobu na zatrzymanie gospodyń, które z przewagą dziesięciu punktów wygrały seta.

Czwarta odsłona od pierwszych piłek miała wyrównany przebieg (4:4), jednak błędy po stronie siatkarek ze Szczyrku nie ułatwiały im rozgrywania kolejnych akcji. Białostoczanki pewnie wykorzystywały kolejne kontrataki i ponownie zaczęły budować zaliczkę punktową. Z pola zagrywki punktowała jeszcze Natalia Siuda (13:16). Gospodynie nie traciły jednak koncentracji i dzięki cierpliwej grze sezon zainaugurowały od zwycięstwa.

MVP: Łucja Kuriata
KS BAS Kombinat Budowlany Białystok – SMS PZPS Szczyrk I 3:1

(25:27, 25:17, 25:15, 25:18)

Składy zespołów
BAS: Wojciechowska (1), Kuriata (11), Kempfi (5), Sokolińska (4), Niedźwiedzka (17), Papszun (9), Szmigielska (libero)  oraz Ociepa (4), Biała (3), Szymańska (9), Michalewicz (libero)
SMS: Milewska (10), Ornoch (10), Moszyńska (6),  Siuda (3), Robińska (10), Brzoza (3),  Suska (libero) oraz Dorywalska (1), Mulka, Nadera (4), Adamczyk (4), Jaroń (1)