Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Udana inaugaracja Steżycy, Płmomień z drugą porażką

I liga K: Udana inaugaracja Steżycy, Płmomień z drugą porażką

W swoim pierwszym meczu w I lidze kobiet Wieżyca Stężyca wygrała z Płomieniem Sosnowiec 3:0. Zespół gości jedynie w trzecim secie nawiązał w miarę wyrównaną grę. W pierwszych dwóch partiach na boisku dominowały siatkarki z Kaszub.

Dobry początek Stężycy

Otwarcie meczu należało do zespołu ze Stężycy, przy zagrywkach Szewczyk ekipa z Kaszub prowadziła 3:0. Więcej do powiedzenia na boisku miała miejscowa drużyna, która lepiej zagrała na siatce, czytał grę swoich przeciwniczek. Co prawda po błędzie własnym Wieżycy Płomień doprowadził do wyrównania po 10, po czym stanął w miejscu. Stężyczanki punktowały bezpośrednio z zagrywki, czujnie zagrały na siatce prowadziły 17:13. Podopieczne trenera Dawida Michora czytały grę swoich rywalek. Zespół z Sosnowca nie miał siatkarskich argumentów. Seta asem serwisowym zamknęła Anna Fiedorowicz

Siatkarki z Sosnowca tylko na początku drugiej partii były równorzędnym rywalem dla Wieżycy, prowadziły 3:1. Z biegiem czasu zarysowała się przewaga ekipy z Kaszub, w polu zagrywki ręki nie zwalniała Anna Fiedorowicz, było 5:3 dla Wieżycy. Płomień gasł z niemal każdą akcją. Gospodynie nie wstrzymywały ręki w ataku prowadziły 1:5, następnie 17:13. Płomieniowi udało się zniwelować straty do jednego punktu, przyjezdne przegrywały 16:17. Wówczas w polu zagrywki zameldowała się Anna Fedorowicz, przy jej serii było 23:16. Sosnowiczanki myliły się w przyjęciu, popełniły błędy własne. Ostatni punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Grejman

Płomień walczył do końca

Otwarcie trzeciego set należało do Płomienia, przyjezdne prowadziły 3:0. Podopieczne trenera Dawida Michora szybko doprowadziły do remisu po 3. Od tego momentu do stanu po 7 toczyła się gra punkt za punkt. Sosnowiczanki miały problemy z przyjęciem, myliły się w ataku, przegrywały 7:9. Ton wydarzeniom na boisku nadawała młoda ekipa gospodyń, postawiła szczelny blok, którego nie mogły sforsować siatkarki z Sosnowca. Wieżyca powiększyła swoją przewagę do czterech punktów (13:9). Widząc słabą postawę swoich zawodniczek przy stanie 15:11 dla Wieżycy grę przerwał trener Krzysztof Zabielny. Posunięcie to na niewiele się zdało. Przy serii zagrywek Anny Fiedorowicz było 17:11. Przyjezdne zerwały się do odrabiania strat przy prowadzeniu Wieżycy 20:14. Serią trudnych zagrywek popisała się Emilia Kaczmarzyk, płomień przegrywał 18:20. Jak się później okazało zryw ten okazał się być mocno spóźniony. Ostatni punkt w tym meczu bezpośrednio z zagrywki zdobyła Szewczyk.

MVP: Anna Fiedorowicz

Wieżyca Stężyca – Płomień Sosnowiec 3:0
(25:18, 25:17, 25:21)

Wieżyca: Dumańska (6), Helwet (7), Szewczyk (5), Podlaska (17), Spławska (7), Fiedorowicz (16), Kwiecińska (libero) oraz Grejman (1)
Płomień: Kaczmarzyk (5), Karnicka, Cur-Słomka (13), Milkowska (3), Laszczyk (6), Twardoch (11), Samul (libero) oraz Ropela-Puzdrowska (libero)