Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Solna nadal bez zwycięstwa, Energetyk wywiózł trzy punkty

I liga K: Solna nadal bez zwycięstwa, Energetyk wywiózł trzy punkty

Mają czego żałować siatkarki Solnej Wieliczka. W drugiej partii prowadziły 8:0, a pomimo tego przegrały tę część meczu. Drużyna z solnego miasta wygrała partię numer trzy, na więcej nie było jej już stać i musiała pogodzić się z porażką. Poznanianki wywiozły cenne trzy punkty z Małopolski, było to ich drugie zwycięstwo w sezonie.

Przyjezdne z Poznania narzuciły swój styl gry, punktowały w bloku oraz w polu zagrywki. Po asie serwisowym Zofii Sobanty prowadziły 8:3. Wieliczanki były w odwrocie, myliły się w ataku. Przy stanie 5:10 o przerwę na żądanie poprosił ich trener Ryszard Litwin. Ekipie z solnego miasta udało się zniwelować straty do jednego punktu. W polu zagrywki punktowała Patrycja Nowacka (12:13). Kilka chwil później ponownie do głosu doszły przyjezdne. Lepsza gra w obronie oraz w ataku Enei Energetyka sprawiła, że prowadzenie tej ekipy wzrosło do sześciu punktów (19:13). Ciężar gry w Solnej wzięła na siebie Weronika Krysztofiak, popisała się trudnymi zagrywkami, solna traciła dwa punkty (17:19). Na więcej gospodyń nie było stać,  atak Wiktorii Niwald zakończył tę część meczu.

NIEWYKORZYSTANA SZANSA SOLNEJ

Otwarcie drugiej partii należało do Solnej. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Zuzanna Oracz, było 8:0 dla gospodyń. Przyjezdne miały problemy z przyjęciem, myliły się w ataku. Wówczas trener Marcin Patyk desygnował do gry Zuzannę Bury. Przy jej serii zagrywek drużyna z Wielkopolski odrobiła cztery punkty, przegrywała 4:8. Pomimo niekorzystnego rezultatu drużyna gości nie poddawała się, po zbiciu Ameli Senici przegrywała 8:10. Liderką wieliczanek była niezawodna Weronika Krysztofiak dzięki której Solna zbudowała sobie pięciopounktową przewagę (14:9). Gra obu ekip falowała, Energetyk po raz kolejny zniwelował straty, zbliżył się na jeden punkt, punktowała Kinga Ziółkowska (15:16). Do remisu po 18 doszło po asie serwisowym Anny Regulskiej. Jak się później okazało był to moment zwrotny tego seta. Siatkarki ze stolicy Wielkopolski punktowały bezpośrednio z zagrywki, dobrze zagrały w bloku odskoczyły Solnej na cztery punkty (23:19). Atak Oliwii Nastawskiej sprawił, że poznanianki wygrały seta numer dwa w stosunku 25:23.

WIELICZANKI ODWRÓCIŁY LOSY SETA

Gospodynie były wyraźnie podłamane przegranym setem numer dwa. Od samego początku tej partii poznanianki dominowały na boisku. Gospodynie seriami traciły punkty, po błędzie własnym w ataku, przegrywały 3:7. Przy stanie 4:9 o przerwę na żądanie poprosił trener Litwin, jego podopieczne były w odwrocie. Gospodynie nie potrafiły przedrzeć się przez szczelny blok swoich przeciwniczek, przegrywały 8:16. Set miał jednostronny przebieg, siatkarki z Małopolski myliły się w ataku, było 19:11. Przy stanie 20:13 dla Energetyka Solna rzuciła się do odrabiania strat. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Julia Jaśkowiec. Drużyna z Poznania w jednym ustawieniu straciła siedem punktów, był remis po 20. Czujna gra na siatce oraz w ataku dały Energetykowi dwa punkty przewagi (23:21). Podopieczne trenera Marcina Patyka stanęły w miejscu, straciły cztery punkty z rzędu, przegrały partię numer dwa w stosunku 23:25. Atak Weroniki Krysztofiak zamknął tę część meczu.

ENERGETYCZNE LEPSZE W KOŃCÓWCE

Poznanianki zbudowały sobie pięciopunktową przewagę w ostatniej partii spotkania (9:4), ciężar gry na siebie wzięła Wiktoria Niwald. Gra falowała, obie drużyny seriami zdobywały punkty i seriami je traciły. Punktowy bok Moniki Kawy sprawił, że Solna przegrywała 11:12. Drużyna gości zbudowała odskoczyła na trzy oczka (14:11) po czym po raz kolejny przytrafił się jej przestój. Do remisu po 14 doprowadziła Weronika Krysztofiak. Wynik oscylował wokół remisu do stanu 17:17. Gra była zacięta i emocjonująca, kolejny blok tym razem Julii Chadały, sprawił, że tablica wyników wskazała na remis po 21. Poznanianki  prowadziły 24:22, nie wykorzystały swoich szans, był remis 24:24. O tym komu przypadnie zwycięstwo musiała decydować gra na przewagi. W niej skuteczniejsze okazały się być przyjezdne, gospodynie popełniły w końcówce dwa błędy.

Solna Wieliczka – Enea Energetyk Poznań 1:3
(19:25, 23:25, 25:23, 25:27)

Solna Wieliczka: Krysztofiak (17), Wełna (2), Ejsmont (7), Feliks (8), Chadała (18), Oracz (3), Dutkiewicz (libero) oraz Nowacka, Kawa (7), Łyżwa, Jaśkowiec (5)
Enea Energetyk Poznań: Ziółkowska (3), Regulska (4), Pietrzak (1), Sobanty (4), Senica (21), Nastawska (8), Stryjak (libero) oraz Sobalska (1), Niwald (20), Bury (9)