Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Podział punktów w Białymstoku, Legionovia z jednym punktem

I liga K: Podział punktów w Białymstoku, Legionovia z jednym punktem

Nie wykorzystały swojej szansy na zdobycie kompletu punktów siatkarki z Białegostoku. Po dwóch partiach prowadziły 2:0. W kolejnych dwóch lepsze były przyjezdne, w tie-breaku gospodynie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

NIERÓWNA GRA i FALOWANIE

Początek meczu należał do przyjezdnych, po atakach Marty Dudy było 3:1, Legionovia dołożyła punkty w bloku, prowadziła 6:2. Gospodynie przy serii zagrywek Magdaleny Ociepy doprowadziły do remisu 8:8. Zespół z Mazowsza szybko odpowiedział swoim rywalkom z Białegostoku, w polu zagrywki punktowała Katarzyna Bagrowska. Grę przerwał trener Marcin Wojtowicz, było 11:8 dla gości. Gra obu ekip falowała, obie seriami zdobywały punkty i seriami je traciły. Po ataku Mai Dachy było 14:12 dla Legionovii. wynik oscylował wokół remisu (14:14, 17:17). Gdy w na boisku pojawiła się Klara Kempfi oraz Barbara Sokolińska BAS prowadził 19:17. W końcówce seta popis gry dała Mennecozzi, siatkarka ta punktowała w polu zagrywki (23:18). Legionowianki nie poddawały, z dobrej strony pokazała się Milun. Dzięki niej zespół gości zniwelował straty do jednego punktu, przegrywał 22:23. Ostatnie dwie akcje tego spotkania należały do gospodyń. Punktowy blok Papszun na Dudzie zamknął tę część meczu.

POSZŁY ZA CIOSEM

Wygrany pierwszy set wyraźnie uskrzydlił miejscową ekipę. Gospodynie odrzuciły od siatki swoje rywalki, po ataku ze środka Magdaleny Ociepy prowadziły 4:1. Legionowianki wyraźnie ustępowały BAS-owi, set miał jednostronny przebieg. Błędy w przyjęciu Legionovii sprawiły, że tablica wyników wskazała prowadzenie BAS-u 12:4. Zryw Pauliny Jaworskiej-Nowak sprawił, że ekipa gości przegrywała 8:12. Więcej do powiedzenia na boisku miały białostoczanki, po asie serwisowym Klary Kempfi miały sześć punktów więcej od Legionovii (18:12). Podobnie jak to miało miejsce w pierwszej partii spotkania gra falowała. Dzięki Mikołajczyk przyjezdne zbliżyły się na trzy punkty, przegrywały 17:20. Wówczas na rozmowę swoje zawodniczki przywołał trener Marcin Wojtowicz. W końcówce białostoczanki punktowały w bloku, lepiej spisały się na siatce. Błąd w polu zagrywki Katarzyny Bagrowskiej zakończył set numer dwa.

PRZEBUDZENIE ZESPOŁU GOŚCI

BAS nie zwalniał tempa, po bloku Kuriaty prowadził 4:1. Wówczas nastąpił zwrot boiskowych wydarzeń. Przy serii zagrywek Marty Dudy oraz punktowych blokach Katarzyny Bagrowskiej przyjezdne prowadziły 6:4. Gospodynie stanęły w miejscu, seriami traciły punkty. Kolejną punktową serię w polu zagrywki zanotowała Katarzyna Bagrowska, było 10:5 dla gości. BAS-owi udało się częściowo odrobić straty. Po tym jak została zablokowana Maja Daca przegrywały 9:12. Przyjezdne nie dawały za wygraną, postawiły szczelny blok, którego nie potrafiły sforsować gospodynie, ich przewaga wzrosłą do pięciu „oczek” (16:11). Błędy własne gospodyń sprawiły, że przegrywały one 14:19. Do końca seta trwała dominacja i przewaga ekipy z Mazowsza. Ostatni punkt w tym secie zdobyła Maja Daca.

W czwartej odsłonie spotkania do stanu po 11 trwała wyrównana gra. Żadnej z ekip nie udało się zbudować wyraźnej przewagi. Na dobre rozegrała się Katarzyna Bagrowska, siatkarka ta nie zwalniała ręki w polu zagrywki, było 14:11 dla zespołu gości. W dalszym ciągu na boisku dominowały przyjezdne, czytały one grę swoich rywalek. Po tym jak została zablokowana Julia Papszun było 20:13 dla Legionovii. Był to punkt zwrotny tego seta. Atak Katarzyny Bagrowskiej dał zwycięstwo Legionovii.

PRZECHYLIŁY ZWYCIĘSTWO NA SWOJĄ KORZYŚĆ

W secie prawdy do stanu po 5 obie drużyny grały punkt za punkt. Przy serii zagrywek Julii Papszun było 10:5, przyjezdne miały duże problemy z przyjęciem, myliły się w ataku. Po tym jak piłkę w aut posłała Marta Duda BAS prowadził 12:6. W końcówce gospodynie straciły kilka punktów z rzędu, ich przewaga zmalała do jednego punktu (13:12). Atak ze środka Kuriaty i as serwisowy Pauliny Niedźwieckiej zakończył ten mecz

MVP: Karolina Szmigielska

KS BAS Kombinat Budowlany Białystok – B&B LTS Legionovia Legionowo 3:2
(25:22, 25:29, 20:25, 18:25, 15:13)

Składy zespołów:
BAS: Ociepa, Mennecozzi, Kurta, Biała, Szymańska, Papszun, Szmigielska, (libero) oraz Kempfi, Sokolińska, Niedźwiecka, Panasewicz
Legionovia: Bagrowska, Duda, Mikołajczyk, Dąbrowska, Górecka, Daca, Łuszczyńska  (libero) oraz Nowak-Jaworska, Łabanowska, Milun, Szmelter