Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Płomień Sosnowiec w turnieju finałowym

I liga K: Płomień Sosnowiec w turnieju finałowym

Zespół Trans-Ann Płomień Sosnowiec zmierzył się w trzecim spotkaniu rywalizacji w fazie play-off z drużyną MKS Sokół Mogilno. Mimo, że mecz od początku był bardzo wyrównany i zacięty, to jednak siatkarki z Sosnowca z lepszej stronny pokazywały się w końcówkach poszczególnych setów. Ostatecznie to właśnie zawodniczki Płomienia Sosnowiec mogły się cieszyć ze zwycięstwa w spotkaniu oraz awansu do turnieju finałowego I ligi kobiet o awans do TAURON Ligi.

Mecz dobrze rozpoczęły siatkarki Sokoła Mogilno, które po chili prowadziły 3:1. Zawodniczki z Sosnowca nie poddawały się i starały się doprowadzić do wyrównania. Kilka skutecznych akcji, w tym atak Oliwi Laszczyk pozwoliły „Płomykom” osiągnąć remis (10:10). Gra wyrównała się, drużyny naprzemiennie zdobywały punkty. Pierwsze na kilka „oczek” do przodu wyszły siatkarki z Sosnowca i po skutecznym bloku prowadziły 17:13. Drużyna Trans-Ann Płomień Sosnowiec kilkupunktową przewagę utrzymała już do końca, a następnie zakończyła inauguracyjną partię na swoją korzyść. Piłkę setową dał Płomieniom as serwisowy Łucji Lasowskiej (24:17), a zakończył ją autowy atak siatkarki z Mogilna.

Druga odsłona również zaczęła się niewielką przewagą Sokoła, jednak i tym razem zawodniczki z Sosnowca nie zamierzały pozwolić, by ich przeciwniczki odskoczyły na więcej punktów. Po asie serwisowym Pauliny Stroiwąs mogilnianki prowadziły czterema „oczkami” (8:4), czym zmusiły trenera Płomienia Sosnowiec do wzięcia czasu. Przerwa w grze nie pomogła za bardzo sosnowiczankom, dalej miały problem w zdobywaniu kolejnych punktów, natomiast siatkarki z Mogilna cały czas były w natarciu. W drugiej połowie seta Płomieniowi Sosnowiec udało się odrobić kilka punktów, jednak Sokół Mogilno w dalszym ciągu utrzymywał bezpieczną przewagę i pewnie zmierzał do zakończenia partii. Atak ze środka Stroiwąs dał mogilniankom piłkę setową (24:20), a ostatni punkt zdobyła ta sama zawodnika „gasząc” piłkę przechodzącą.

Od początku trzeciego seta przewagę na boisku wypracowały sobie siatkarki z Sosnowca i po asie serwisowym Moniki Głodzińskiej prowadziły sześcioma „oczkami” (10:4). Zawodniczki z Mogilna starały się ze wszystkich sił doprowadzić do wyrównania, jednak sosnowiczanki cały czas grały równo i utrzymywały je na bezpiecznym dystansie punktowym. As serwisowy Lasowskiej dał jedenastopunktową przewagę Płomieniowi (20:9) oraz otworzył drogę prostą do zakończenia odsłony na swoją korzyść. Mimo że mogilnianki odrobiły w końcówce kilka punktów, nie były w stanie zatrzymać sowich rywalek. Piłkę setową dał atak Głodzińskiej (24:15), a zakończył ją błąd po stornie zespołu z Mogilna.

Początek czwartej partii należał do Sokoła Mogilno, który po chwili prowadził 5:1. Drużyna z Sosnowca nie zmierzała się poddać i punkt po punkcie zbliżała się do remisu, który udało im się osiągnąć po punktowym bloku (6:6). Po przerwie na żądanie trenera z Mogilna gra się wyrównała, a pierwszy na większe prowadzenie wyszedł zespół Płomień Sosnowiec, które po błędzie mogilnianki prowadziły 12:9. Niemal z każdą akcją gospodynie powiększały swoją przewagę i przybliżały się do zakończenia meczu na swoją korzyść, natomiast mogilnianki miały problem by dogonić woje rywalki. Autowy atak Natalii Skrzypkowskiej dał „Płomykom” piłkę meczową (24:16), którą w jednej z kolejnych prób zakończyła Wiktoria Nowak.

MVP: Olga Samul

Trans-Ann Płomień Sosnowiec – MKS Sokół Mogilno 3:1
(25:17, 20:25, 25:17, 25:18)

Stan rywalizacji play-off ( do dwóch zwycięstw): 2:1 dla Płomienia Sosnowiec

Płomień: Laszyczk, Kurerova, Laskowska, Nowak, Deptuch, Głodzińska, Samul (libero) oraz Kłoda, Śmietana, Natanek,
Sokół: Skrzypkowska, Szczygioł, Stroiwąs, Kohut, Przybyło, Jóźwiak Maryjanik (libero) oraz Łuczyszyn