Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pierwsze zwycięstwo SMS-u Szczyrk

I liga K: Pierwsze zwycięstwo SMS-u Szczyrk

W rozgrywanym awansem spotkaniu 7. kolejki I ligi kobiet spotkały się siatkarki SMS-u PZPS-u Szczyrk i GKS-u Wieżycy 2011 Politechniki Gdańskiej Stężyca. Choć początek pojedynku ułożył się po myśli gości, którzy wygrali inauguracyjną partię, trzy kolejne sety padły łupem gospodyń i to na ich konto powędrował ostatecznie komplet oczek. Dla podopiecznych Waldemara Kawki to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

złe miłego początki

W spotkanie lepiej weszły przyjezdne. Siatkarki ze Stężycy szybko odskoczyły na dwa oczka (3:1). Po chwili jednak gospodynie doprowadziły do remisu po 3 i po kilku akcjach punkt za punkt to one znalazły się na prowadzeniu 9:7. Podopieczne Dawida Michora nie złożyły broni i niebawem wyrównały. Przy stanie po 12 wyszły zaś na czteropunktowe prowadzenie. Siatkarki SMS-u nie zdołały już odrobić strat, ulegając rywalkom w pierwszej partii 21:25.

W drugiej odsłonie od początku prym wiodły zawodniczki SMS-u.  Już po kilku pierwszych akcjach prowadziły 4:0. Gdy ich przewaga wzrosła do sześciu oczek (9:3), trener gości poprosił o czas. Nie wybił jednak z rytmu rywalek, które nie zwalniały tempa. Niebawem wygrywały już 13:5.  Ani na moment w tym secie przyjezdne już im nie zagroziły. Podopieczne Waldemara Kawki rozbiły stężyczanki 25:13.

Wynik poprzedniej odsłony przełożył się na kolejną, choć jej początek w wykonaniu miejscowych nie był najlepszy. Siatkarki Wieżycy szybko odskoczyły bowiem rywalkom na 3:1. Za moment przyjezdne były już na pięciopunktowym prowadzeniu (9:4). Ekipa SMS-u zaczęła wówczas odrabiać straty. Zbliżyła się do przeciwniczek na punkt, by chwilę potem doprowadzić do remisu po 15. O wyniku tego seta zadecydowała ostatecznie wyrównana końcówka, zakończona grą na przewagi. Zwycięsko wyszły z niej podopieczne trenera Kawki (26:24).

Postawić kropkę nad i

Z wysokiego c czwartą partię rozpoczęły siatkarki Wieżycy Stężyca. Zdołały one wypracować sobie czteropunktową nadwyżkę (6:2). Długo jednak jej nie utrzymały. SMS odrobił starty (7:7), a po chwilowej wymianie punkt za punkt wysunął się na prowadzenie (11:9). Wkrótce do dwóch oczek przewagi gospodynie dołożyły kolejne i  wygrywały już 17:13. W końcówce podopieczne trenera Michora już im nie zagroziły. Siatkarki ze Szczyrku triumfowały 25:21, zapisując tym samym na swoim koncie komplet punktów.

SMS PZPS Szczyrk I – GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca 3:1
(21:25, 25:13, 26:24, 25:21)