Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pierwsza porażka mielczanek w lidze

I liga K: Pierwsza porażka mielczanek w lidze

fot. Michał Szymański

Siatkarki ITA Tools Stali przegrały wyjazdowy mecz z LOS-em Nowym Dworem Mazowieckim 2:3. To pierwsza ligowa porażka mielczanek w tym sezonie. Druga w 2023 roku jeśli policzyć pucharowy mecz z Developresem Rzeszów.

Początek meczu nie zapowiadał tak dużych problemów mielczanek w grze. Do wyniku 11:11 toczyły wyrównaną walkę z Nowym Dworem Mazowieckim, ale w tym momencie rywalki zaczęły im „odjeżdżać”. Przy prowadzeniu gospodyń 15:12 o czas prosił trener Wiesław Popik, ale poprawy gry Stali to nie przyniosło. Co prawda ITA Tools Stal zdołała wyrównać na 18:18, ale Nowy Dwór grał pewnie i nie pozwolił zabrać sobie zwycięstwa w pierwszej partii.Drugi set miał podobny przebieg. Wyrównana walka skończyła się przy wyniku 9:9, a gospodynie zanotowały serię udanych zagrań. Trener Popik o czas poprosił przy rezultacie 12:9. Mielczanki gubiły się w przyjęciu i nie kończyły ataków. Siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego szybko wypracowały sobie sześciopunktową przewagę i nie oddały jej do końca tej partii.

Mielczanki na trzeciego seta weszły mocno zmotywowane. Gra punkt za punkt toczyła się do wyniku 8:8, potem to Stal zaczęła przeważać. Przy rezultacie 7:10 reagował trener gospodyń. Mielczanki nadal utrzymywały dwu-, trzypunktową przewagę nad rywalkami. Skuteczna była Zuzanna Kulig, która skutecznie atakowała, popisała się też asem serwisowym, w końcówce seta dobrze spisywał się też blok. Wygraną przypieczętował atak Emilii Muchy. Czwarty set to doskonała gra ITA Tools Stali. Groźne ataki przeprowadzała Mucha, mocną zagrywką rywalki zaskoczyła Gierszewska. Przy 4:7 o czas prosił trener Nowego Dworu Mazowieckiego. Mielczanki jednak się nie zatrzymywały i szybko wypracowały pięć punktów przewagi. Bartosz Kujawski próbował rotować składem, ale dalej jego zawodniczkom brakowało skuteczności. ITA Tools Stal czwartego seta wygrała wysoko 25:12.

Tie-break rozpoczął się od prowadzenia gospodyń 3:0. Przy wyniku 5:1 o czas prosił Wiesław Popik. Po nim aut po ataku Muchy pokazali sędziowie, rywalki wykorzystały też przechodzącą piłkę i było 7:1. Znów reagował trener mielczanek. Do zmiany stron Stal zdołała jednak zdobyć tylko dwa punkty. Gospodynie szybko zdobytej przewagi nie dały sobie odebrać i wygrały piątego seta do 8.

źródło: hej.mielec.pl

LOS Nowy Dwór Mazowiecki – ITA Tools Stal Mielec 3:2
(25:22, 25:19, 17:25, 12:25, 15:8)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: hej.mielec.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę