Strona Główna > Aktualności > I liga K: Ważne zwycięstwo Nike, Wieżyca z jednym punktem

I liga K: Ważne zwycięstwo Nike, Wieżyca z jednym punktem

Wieżyca Stężyca nie wykorzystała swoich szans na wywiezienie kompletu punktów z Węgrowa. Ostatecznie po zaciętym spotkaniu podopieczne trenera Michora musiały zadowolić się jednym punktem. Był to mecz rozegrany awansem z 19. kolejki.

Dwa mecze wyjazdowe rozegrały siatkarki Wieżycy Stężycy. W miniony wtorek uległy 1:3 BAS-owi Białuystok, dzień później musiały uznać wyższość Nike. W pierwszej partii spotkania gra falowała. Raz jedna a raz druga ekipa zdobywała prowadzenie po czym je traciła. W końcówce Nike wypracowała sobie dwupunktową przewagę (23:21). Nie wykorzystała swoich szans i w efekcie tego w grze na przewagi lepsze okazały się młode zawodniczki z Kaszub.

Druga partia nie miała większej historii Nike prowadziła 7:1, 11:5, dominowała w tym secie od początku do końca. Stężyczanki nie miały siatkarskich argumentów i przegrały tę część spotkania w stosunku 15:25.

Czwarty set należał do ekipy ze Stężycy, przez dłuższy czas obie ekipy grały punkt za punkt. Przełom nastąpił przy stanie 17:16. Gospodynie w jednym ustawieniu straciły cztery punkty z rzędu, przegrywały 17:21. Był to kluczowy moment tego seta. Wieżyca wygrała tę część meczu w stosunku 25:20.

Przez dłuższy czas gry w czwartym secie stężyczanki prowadziły było 11:9 oraz 13:11 dal nich. Przy stanie 16:16 stanęły w miejscu, straciły z rzędu sześć punktów, przegrywały 15:21. Błędy własne oraz słabe przyjęcie były przyczyną ich porażki w tej części gry.

W tie-breaku węgrowianki poszły za ciosem, seriami zdobywały punkty. Na zmianie stron boisku prowadziły 8:6. Gospodynie raz za razem powiększały swoją przewagę, w końcówce wynosiła ona pięć punktów (13:8). Ostatecznie drużyna z Mazowsza wygrała 15:10 i dopisała do swojego konta cenne dwa punkty.

Nike Węgrów – Wieżyca Stężyca 3:2
(25:27, 25:15, 20:25, 25:19, 15:10)

Nike: Hochołowska, Surlit, Godlewska, Waszyńska, Jankowska, Orzyłowska, Dutkiewicz (libero) oraz Okulus, Głodzińska, Piszcz, Michałek, Wiśniewska (libero)
Wieżyca: Dumańska, Malinowska, Hewelt, Szewczyk, Grejman, Janusz, Maciejewicz (libero) oraz Piasny, Olszewska, Łęszczak, Żulewska