Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Ciekawy mecz w Imielinie, BAS z nowym trenerem przystąpi do rywalizacji

I liga K: Ciekawy mecz w Imielinie, BAS z nowym trenerem przystąpi do rywalizacji

fot. MKS Imielin

Do najciekawszego meczu w ramach 9. kolejki dojdzie w Imielinie, dojdzie do spotkania dwóch beniaminków. BAS rozegra dwa mecze wyjazdowe w Sosnowcu oraz w Szczyrku z nowym trenerem Marcinem Wojtowiczem. Solna podejmie LOS Nowy Dwór Mazowiecki, Karpaty zagrają z Legionovią. Nike podejmie Sokół Mogilno, a SMS zmierzy się z Eneą Energetykiem.

Nike Węgrów podejmie lidera tabeli Sokół Mogilno. Sokół pewnie wygrał z Legionovią 3:0 i zapomniał o wpadce w Białymstoku. Nike zdecydowanie przegrała mecz w Poznaniu i znalazła się na niskim 11. miejscu. Węgrowianki pokazały w obecnym sezonie, że potrafią grać przeciwko wyżej notowanym drużynom. Przykładem tego jest zwycięstwo z KS Enea Piła. Mogilnianki będą faworytkami tego meczu. Nie będą mogły pozwolić sobie na żadne przestoje ani chwile słabości.

Starcie dwóch beniaminków będzie najciekawszym meczem w  dziewiątej kolejce I ligi kobiet. Obie drużyny bardzo dobrze spisują się w tegorocznych rozgrywkach. Obie też mają po 17 punktów, lepszy bilans posiada MKS Copco, który wygrał pięć meczów, przegrał dwa. Pilanki wygrały cztery spotkania, w trzech musiały uznać wyższość rywalek. W minionej kolejce ekipy te nie grały, przełożyły swoje starcia. MKS nie zwykł przegrywać we własnej hali, wygrał wszystkie mecze. Pilanki na pewno tanio skóry nie sprzedadzą, mają w swoim składzie bardzo doświadczone siatkarki. Wynik tego meczu wydaje się być sprawą otwartą.

Z nowym trenerem na dwa mecze wyjazdowe uda się BAS Białystok. Marcin Wojtowicz to specjalista od awansów z drużynami w I lidze kobiet. Pod jego wodzą ekipa z Podlasia zagra najpierw w Sosnowcu z tamtejszym Płomieniem, a dzień później w ramach 14 kolejki zmierzy się  z SMS-em Szczyrk.  – Drużynę z Białegostoku stać na wiele. Przykładem tego jest zwycięstwo z niepokonanym dotychczas Sokołem Mogilno. Zdecydowałem się na pracę w BAS-ie ponieważ panuje tu dobra atmosfera, klub jest dobrze zorganizowany – powiedział nowy szkoleniowiec białostoczanek. BAS-owi nie wiedzie się w spotkaniach wyjazdowych, białostoczanki przegrały wszystkie trzy. Płomień wygrał w ostatniej kolejce z Solną, będzie chciał podtrzymać zwycięską passę, lecz nie będzie to proste zadanie. Płomień wygrał trzy mecze, cztery przegrał. Ma osiem punktów, zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Sosnowiczanki przegrały mecze z wyżej notowanymi rywalkami. Więcej atutów po swojej stronie będą miały przyjezdne w szeregach których grają doświadczone siatkarki.
Dzień później białostoczanki rozegrają mecz w Szczyrku. Będzie to starcie z 14. kolejki gier. SMS podobnie jak BAS nie grał meczu w minionej kolejce. Uczennice tylko dwa razy cieszyły się ze zwycięstwa w obecnym sezonie. Obie drużyny przystąpią do niedzielnego starcia bez większego przygotowania, obie bowiem będą rozgrywały mecze w sobotę. BAS chcąc myśleć o odegraniu czołowych ról w I lidze musi wygrać dwa spotkania.

Enea Energetyk Poznań uda się na mecz do Szczyrku, gdzie zagra z tamtejszymi uczennicami. Poznanianki z bilansem czterech zwycięstw i czterech porażek zajmują siódme miejsce, mają 14 punktów. Ekipa z Wielkopolski jest na dobrej drodze aby zagrać w fazie play-off. Aby tak się stało poznanianki muszą wygrać w Szczyrku. Uczennice na pewno łatwo się nie poddadzą. Czy będą w stanie przeciwstawić się swoim rywalkom? O tym przekonamy się w najbliższą sobotę

O podtrzymanie serii zwycięstw zagra w Krośnie Legionovia. Drużyna z Mazowsza przegrała 0:3 z Sokołem Mogilno, następnie wygrała 3:1 z Eneą Energetykiem Poznań. Legionovia chcąc myśleć o grze w fazie play-off musi wygrać mecz na Podkarpaciu. Nie będzie to łatwe zadanie bowiem gospodynie znalazły się na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli. Będą chciały poprawić swoje miejsce w tabeli.

O przełamanie złej passy zagra Solna Wieliczka. Drużyna z Małopolski przegrała wszystkie osiem meczów i nie zapowiada się aby przeciwko LOS-owi było inaczej. Ekipa z Mazowsza przegrała we własnej hali z SAN-Pajdą Jarosław i straciła fotel lidera na rzecz Sokoła Mogilno. Podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego będą chciały się zrehabilitować za nieoczekiwaną porażkę. Większy potencjał siatkarki po swojej stronie będą miały przyjezdne. Wieliczanki na dobre zadomowiły się na ostatnim miejscu w tabeli. Solna przegrała bardzo ważny mecz z Płomieniem, traci do Karpat Krosno pięć punktów.

Mecz rozegrany awansem:
SAN-Pajda – Wieżyca Stężyca 3:0

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2023-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved