Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: LOS Nowy Dwór Mazowiecki zagra w turnieju finałowym

I liga K: LOS Nowy Dwór Mazowiecki zagra w turnieju finałowym

Siatkarki LOS-u Nowy Dwór Mazowiecki w niedzielę wygrały decydujące spotkanie z zespołem UJ-CM Solna Wieliczka 3:0 i tym samym zapewniły sobie udział w turnieju finałowym I ligi kobiet. Spotkanie choć zakończone w trzech setach wcale nie było jednostronnym widowiskiem. Najlepszą zawodniczką meczu została Katarzyna Kowalczyk. Finałowy turniej zaplanowano na 12-14 maja w Mielcu, oprócz nowodworzanek wystąpią tam ITA TOOLS Stal Mielec oraz KS BAS Kombinat Budowlany Białystok i  Trans-Ann Płomień Sosnowiec.

Po atakach Magdaleny Trojnar było w pierwszym secie 4:0 dla gości, premierowy punkt dla LOS-u zdobyła Sandra Świętoń, a przy zagrywce Paluszkiewicz różnica stopniała do punktu (4:5). Świętoń atakiem wyrównała na 6:6. Wynik długo oscylował wokół remisu. Dopiero udana akcja Muszyńskiej dała wynik 14:12 dla Solnej. Udany atak Kowalczyk dał rezultat 15:15. Siatkarska wojna trwała praktycznie do samego końca. W końcówce dobra gra Kowalczyk pozwoliła siatkarkom LOS-u wysforować się na 23:21. Ostatecznie doszło do gry na przewagi, a seta blokiem zakończyła Wiktoria Paluszkiewicz.

W drugim secie znakomita postawa w bloku dała siatkarkom z Nowego Dworu Mazowieckiego wynik 5:1, a dobra postawa w ataku i na zagrywce Pauliny Reiter spowodowała, że zrobiło się 8:2. Gospodynie nie zwalniały tempa, nadal skuteczność utrzymywała Reiter. Gospodynie były trudne do zatrzymania w ofensywie, dodatkowo Solna popełniała sporo błędów (16:8).  Przyjezdne wykorzystały chwilową dekoncentrację i błędy rywalek i zbliżyły się  po ataku Magdaleny Grabki na 15:18.  Sprawy w swoje ręce wzięła jednak Reiter (21:16).  Rywalki zbliżyły się na 20:23, ale w końcówce w ataku nie zawiodła Kowalczyk i  Solna objęła prowadzenie w  meczu 2:0.

W trzecim secie dobra gra Grabki dała wynik 7:3 dla gości.  Po bloku Wiktorii Paluszkiewicz LOS wprawdzie zbliżył się na 6:8, ale to zespół z Wieliczki utrzymywał prowadzenie. Blok Joanny Ciesielczyk dał wynik 14:9.  Gospodynie w tym momencie rzuciły się do odrabiania strat. Popracowały atakiem i zagrywką, a po ataku Sandry Świętoń na tablicy pojawił się remis 16:16.  Zagrywką punktowała  Katarzyna Kowalczyk i jej dwa asy dały wynik 18:16 dla LOS-u.  Gospodynie zupełnie zdominowały końcówkę seta, świetnie prezentowały się między innymi Paulina Reiter i Sandra Świętoń.  Mecz zakończyły dwa asy serwisowe tej drugiej.

MVP: Katarzyna Kowalczyk

LOS Nowy Dwór Maz.  –  UJ-CM Solna Wieliczka 3:0
(27:25, 25:21, 25:19)

Stan rywalizacji play-off ( do 2 zwycięstw): 2:1 dla LOS Nowy Dwór Mazowiecki
awans – LOS

LOS: Reiter (20), Filipek (7),  Świętoń (14), Maj (4), Paluszkiewicz (6), Kowalczyk (13), Balcerowicz (libero)
Solna: Ciesielczyk (13), Grabka (9), Muszyńska  Al. (3), Wełna, Trojnar (6), Ejsmont (3), Reszelewska (libero) oraz Ciesielska (1), Wlasowa (2), Wojciechowska (1), Dutkiewicz (libero),  Muszyńska Ad, (4)