Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Kolejne zwycięstwo San-Pajdy Jarosław

I liga K: Kolejne zwycięstwo San-Pajdy Jarosław

W trzech setach zakończyło się spotkanie SAN-Pajdy z drużyną ze Stężycy. Mecz został rozegrany awansem z 9. kolejki. Trzecia partia przyniosła sporo emocji w końcówce, ale ostatecznie gospodynie zakończyły spotkanie wygraną bez straty seta.

Mecz lepiej rozpoczęły siatkarki ze Stężycy (6:2). Po czasie dla gospodyń, niewiele się zmieniło. Przyjezdne kontynuowały dobrą grę i powiększały swoje prowadzenie (11:6). Kolejny czas dla trenera SAN-Pajdy i wejście Patrycji Papszun, pozytywnie wpłynęły na grę siatkarek z Jarosławia. Seria punktów zdobytych przy własnej zagrywce, pozwoliła gospodyniom najpierw doprowadzić do remisu, a następnie wyjść na prowadzenie (17:14). Siatkarki ze Stężycy zanotowały spory przestój i do końca seta miały problem, żeby wrócić do dobrej gry z początku partii. Set zakończył się wynikiem 25:21 dla zespołu z Jarosławia.

Druga partia od początku przebiegała pod dyktando gospodyń (4:1). Siatkarki SAN-Pajdy kontynuowały dobrą grę z pierwszego seta, szybko budując prowadzenie (9:3). Przez większość część seta, sytuacja była pod kontrolą siatkarek z Jarosławia (15:6). Skuteczna gra we wszystkich elementach, zaowocowała znaczną przewagą pod koniec partii (20:10). Kiedy wydawało się, że set zmierza do końca, serią punktów próbowała ratować się drużyna ze Stężycy. Na odrabianie tak dużych strat było jednak za późno (18:23). Gospodynie wygrały drugą partię (25:20)

Trzeci set to wyrównana walka obu drużyn (5:5). Na nieznaczne prowadzenie pierwsze wysunęły się przyjezdne (9:7). Gra przez jakiś czas toczyła się punkt za punkt. Siatkarki ze Stężycy skutecznie broniły swojej przewagi (15:13). Cenne punkty przy swojej zagrywce, pozwoliły im chwilowo zwiększyć przewagę (19:16). Sytuacja ta, nie trwała jednak długo. Po czasie dla trenera SAN-Pajdy, gospodynie rzuciły się do odrabiania strat (20:21). W końcówce, siatkarki z Jarosławia doprowadziły do remisu i walki na przewagi (24:24). W ostatnich akcjach, gospodynie zachowały więcej zimnej krwi, dzięki czemu zwyciężyły w spotkaniu.

MVP: Rezija Mazure-Mago

SAN-Pajda Jarosław –  GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca 3:0
(25:20, 25:20, 26:24)