Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Już tylko dwie niepokonane drużyny w rozgrywkach

I liga K: Już tylko dwie niepokonane drużyny w rozgrywkach

Już tylko ITA TOOLS Stal Mielec i Płomień Sosnowiec pozostały niepokonane na zapleczu Tauron Ligi. Stal z kompletem punktów lideruje tabeli. Płomień zaś ma rozegrane jak dotąd tylko trzy mecze. W czwartej kolejce w meczu na szczycie mielczanki pokonały Energetyka Poznań.  W tej kolejce większość meczów kończyła się wynikiem 3:0.  Jedno spotkanie – LTS Legionovii Legionowo z Płomieniem Sosnowiec rozegrane zostanie w terminie późniejszym.

SMS PZPS I Szczyrk w dwóch pierwszych setach zupełnie zdominował wydarzenia w meczu z Wieżycą Stężyca. W trzeciej odsłonie walki było zdecydowanie więcej, ale uczennice SMS zdołały zakończyć mecz w trzech setach.  Był to zespół skuteczniejszy w ataku, popełniający mniej błędów. W ofensywie zanotował 56% skuteczności przy 42% oponenta.  Dla zespołu ze Szczyrku Patrycja Łagida zdobyła 14 punktów, a dla Wieżycy 12 razy punktowała Barbara Latos.  W Węgrowie swoje drugie zwycięstwo w sezonie odniosły Karpaty Krosno. Beniaminek tylko momentami był w stanie nawiązać walkę. Krośnianki skutecznie zagrały na siatce, ich motorem napędowym była skrzydłowa Marcelina Gliniecka,  „Karpatki „musiały nieraz odrabiać straty, ale w decydujących momentach nie zawodziły.

Ważne trzy punkty w Białymstoku zdobyły siatkarki Solnej Wieliczka. Zawodniczki BAS-u w całym meczu popełniły wiele błędów własnych i to zadecydowało o ich porażce 0:3.  Były też słabsze w ataku, notując w  tym elemencie zaledwie 30% skuteczności przy 41% rywalek. Liderkami Solnej były Joanna Ciesielczyk (18 pkt.) i Magdalena Grabka (17). Jeden set jednostronny i dwa sety walki, tak można określić spotkanie Sokoła Mogilno z San – Pajdą Jarosław.  Górą u siebie były siatkarki Sokoła prowadzone przez zdobywczynię 20 punktów Sandrę Szczgioł, przyjezdne z kolei miały problem  ze skończeniem ataku, zaledwie 32% skuteczności ataku przy 42% rywala.

Hitem kolejki był jednak mecz Stali Mielec z Energetykiem Poznań. Lepsze okazały się mielczanki, choć początek na to nie wskazywał. Po walce pierwszego seta wygrały przyjezdne i  to był….pierwszy stracony set przez Stal w tym sezonie. Potem już jednak to gospodynie dominowały na boisku w każdym elemencie począwszy od zagrywki.  19 punktów zdobyła Emilia Mucha, dobre wejście zanotowała Katarzyna Bryda (15 pkt.). Liderką Energetyka z 15 punktami na koncie była Oriana Miechowicz.

W rozegranym wcześniej meczu tej kolejki LOS Nowy Dwór Mazowiecki przegrał po tie-breaku z Częstochowianką Częstochowa. Spotkanie – LTS Legionovii Legionowo z Płomieniem Sosnowiec rozegrane zostanie 6.11.