Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Efektowne zwycięstwo Sokoła, dobra postawa BAS-u oraz MKS Imielin

I liga K: Efektowne zwycięstwo Sokoła, dobra postawa BAS-u oraz MKS Imielin

W pierwszej kolejce gier najlepiej zaprezentował się Sokół Mogilno, który po dobrym spotkaniu wygrał z beniaminkiem z Piły 3:0. Zwycięstwa wyjazdowe odniosły zespoły LOS-u, BAS-u, SAN-Pajdy oraz beniaminek z Imielina. W derbach Mazowsza lepsza okazała się Legionovia. Uczennice ze Szczyrku zanotowały dwie porażki na rozpoczęcie sezonu.

ZMIENNE SZCZĘŚCIE BENIAMINKÓW

Mający wysokie aspiracje Sokół Mogilno wygrał 3:0 z beniaminkiem z Piły. – Po pierwszym secie emocje opadły, w kolejnych dwóch zagrałyśmy konsekwentnie. Będziemy ciężko pracowały, zamierzamy osiągnąć jak najlepszy wynik w bieżącym sezonie – powiedziała MVP meczu Wiktoria Przybyło, która zdobyła 14 punktów. Pilanki postawiły duży opór swoim rywalkom jedynie w pierwszym secie. W kolejnych dwóch dominacja i przewaga Sokoła nie podlegała żadnej dyskusji. Podopieczne trenera Mariaskina były lepsze w bloku (5-3), polu zagrywki (5-1).

Z kolei MKS Copco Imielin wywiózł trzy punkty z Wieliczki. Mocno przebudowana drużyna z Małopolski jedynie w wygranym drugim secie nawiązała w miarę wyrównaną grę. Beniaminek odniósł zasłużone zwycięstwo, MKS punktował bezpośrednio z zagrywki 13 razy, Solna 6. Siatkarki MKS dobrze spisały się także w bloku (8-4). Ich motorem napędowym była Aneta Burzawa – zdobywczyni 18 punktów. Statuetkę MVP otrzymała Angela Mroczek.

REWOLUCJE KADROWE NIE PRZYNIOSŁY EFEKTÓW

Tak można podsumować mecze ekip z Sosnowca oraz Poznania. Płomień w przekroju całego meczu z SAN-Pajdą popełnił aż 28 błędów własnych, SAN-Pajda aż 41. Pomimo tego jarosławianki zdołały wywieźć cenne trzy punkty. Przyjezdne miały w swoich szeregach więcej indywidualności. Rezija Mazure-Mago (16 pkt.), Katarzyna Saj (23 pkt.), czy Natalia Andrzejewska (14 pkt.) wybrana MVP meczu w trudnych momentach potrafiły wziąć ciężar gry na siebie. W ekipie z Sosnowca najwięcej punktów zdobyła Oliwią Laszczyk i Agnieszka Cur-Słomka po 14. Było to pierwsze zwycięstwo SAN-Pajdy w Sosnowcu w historii gier tych drużyn w I lidze.

Podobnie jak Płomień tak i Enea Energetyk Poznań przegrała na własnym boisku z LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki. Poznanianki pomimo ambitnej postawy musiały uznać wyższość ekipy z Mazowsza. Najlepszą zawodniczką tego meczu została wybrana Agata Plaga, zdobywczyni 20 punktów, która w minionym sezonie reprezentowała barwy ekipy z… Poznania. Poznanianki były lepsze w bloku (12-7), a LOS w polu zagrywki (9-3). Bardziej doświadczone zawodniczki po stronie LOS-u okazały się być wartością dodaną. Dzięki nim drużyna z Mazowsza zapisała na swoje konto pierwsze punkty w nowym sezonie.

BEZ NIESPODZIANKI W BIAŁYMSTOKU, LEGIONOWIE I WĘGROWIE

Uczennice ze Szczyrku wygrały pierwszą partię meczu w Białymstoku na przewagi. Kolejne trzy sety nie miały większej historii i toczyły się pod wyraźne dyktando miejscowej ekipy. Z bardzo dobrej strony pokazała się Łucja Kuriata, która zdobyła 11 punktów i została wybrana MVP tego spotkania.  – Potrafiłyśmy  wyjść z trudnej sytuacji. Być może ten przegrany pierwszy set był spowodowany tym, że nie wyszłyśmy z szatni. W kolejnych trzech partiach pokazałyśmy swoją wyższość, zrealizowałyśmy wszystkie założenia taktyczne – oceniła siatkarka.

Legionovia Legionowo wygrała z Nike Węgrów 3:0. Węgrowianki mają czego żałować bowiem w trzeciej partii spotkania przez dłuższy czas prowadziły kilkoma punktami (16:10, 20:17) i nie wykorzystały okazji na wygranie seta. Ekipę z Legionowa do zwycięstwa poprowadziła Katarzyna Bagrowska, która w całym meczu zdobyła 23 punkty.

Nike po porażce z Legionovią rozegrał mecz awansem z trzeciej kolejki z SMS-em Szczyrk. Wegrowianki w pełni powetowały sobie piatkowa porazkę i zainkasowały trzy punkty w meczu z uczennicami. Siatkarki SMS-u podobnie jak w meczu z BAS-em popełniły bardzo dużo błędów własnych. W tym spotkaniu było ich 27. Najskuteczniejszą zawodniczką Nike była Joanna Waszyńska – zdobywczyni 14 punktów.