Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Co w transferach piszczało? Za tydzień start ligi

I liga K: Co w transferach piszczało? Za tydzień start ligi

fot. PressFocus

Dużymi krokami zbliżają się rozgrywki I ligi kobiet. Niektóre ekipy dokonały ciekawych ruchów transferowych, inne doznały dużych osłabień. Poniżej przedstawiamy to, co działo się na rynku transferowym w poszczególnych drużynach.

DUŻE ROSZADY W CZOŁOWYCH DRUŻYNACH

W LOS-ie Nowy Dwór Mazowiecki doszło do wietrzenia szatni w międzysezonowej przerwie, ekipę z Mazowsza opuściło aż dziesięć siatkarek. Wśród czołowych zawodniczek, które zdecydowały się kontynuować swoją karierę w Nowym Dworze Mazowieckim są: Natalia Sidor, Katarzyna Kowalczyk oraz Izabela Filipek. Działacze z Mazowsza nie próżnowali, w ich miejsce pozyskali Martę Budnik, Malwinę Stachowiak, Agatę Plaga.

Do prawdziwej rewolucji kadrowej doszło również w ekipie z Sosnowca. W porównaniu z sezonem 2022/2023 pozostały zaledwie trzy zawodniczki (Olga Samul, Oliwia Laszczyk oraz Emilia Kaczmarzyk). Do zespołu z Zagłębia dołączyły Oliwia Milkowska, Eliza Ropela-Puzdrowska z Wieżycy, Monika Karnicka z Nike, Oliwia Poreda z Solnej oraz Agnieszka Cur-Słomka z BAS-u.

Podobne ruchy kadrowe nie ominęły zespołu z Podlasia ekipy BAS-u Białystok. Jego szeregi opuściła m.in. Pola Nowacka, Katarina Osadchuk, Karolina Szczygieł-Głód. Wydaje się, że podopieczne trenera Sebastiana Grzegorka będą czołową drużyną ligi. Ich szeregi zasiliły: Łucja Kuriata z Volley Wrocław, Magdalena Ociepa z AT Tarnów, Renata Biała z Radomki, Maja Szymańska z BKS-u Bielsko-Biała.

Z kolei w Krośnie pierwszym trenerem został Rafał Legień, pod jego skrzydłami będzie trenowała jego córka Karolina. W Karpatach zagra: Justyna Jankowska z Energetyka Poznań,. Natalia Bandurska z Wieżycy oraz Julia Bartczak z Legionovii. Skład został oparty o młode zawodniczki, które będą zbierać siatkarskie szlify przy boku bardziej doświadczonych siatkarekj.j

PRZETASOWANIA W SOKOLE, STABILIZACJA W LEGIONOVII I SAN PAJDZIE

Nowego sponsora pozyskał Sokół Mogilno, ekipa ta pozyskała Sandrę Świętoń z LOS-u, Katarzynę Urbanowicz, Martynę Szczepułę oraz Julitę Rafałko z Energetyka Poznań. Ze Stali Mielec przyszła Paulina Brzoska oraz Aleksandra Szczepańska z AT Tarnów. Nowym trenerem został Mikołaj Mariaskin, który zastąpił Michała Muszyńskiego.

Do zespołu Legionovii dołączyła Katarzyna Bagrowska z Developresu Rzeszów oraz Oliwia Milun z Pałacu Bydgoszcz. W zespole z Mazowsza pozostała większość zawodniczek, co może być atutem tej ekipy w nadchodzących rozgrywkach. W drużynie znad Sanu doszło do zmiany na stanowisku pierwszego szkoleniowca, pierwszym trenerem został Maciej Tietianiec. Klub pozyskał Martę Łubiankę z Legionovii oraz Marcelinę Gliniecka z Karpat Krosno. Ciekawy transferem wydaje się być pozyskanie łotewskiej przyjmującej Reziji Mazure-Mago.

BENIAMINKOWIE Z MOCNYMI SKŁADAMI

Na zapleczu TAURON Ligi zameldował się KS Piła z trenerem Damianem Zemło. Do ekipy z grodu Staszica dołączyła z SAN-Pajdy Daria Dąbrowska, Alina Bartkowska przyszła z MKS-u Kalisz, Kamila Kobus z Wiktoria Szewczyk z Pałacu Bydgoszcz, Agnieszka Czerwińska z LOS-u Nowy Dwór Mazowiecki.

Podopieczne trenera Rafała Kalinowskiego, siatkarki MKS Copco Imielin wydają się być czarnym koniem tegorocznych rozgrywek/. Do ich zespołu dołączyła: Angela Mroczek z AT Tarnów, Patrycja Wardęga z Częstochowianki, Kamila Śmietana z Płomienia Sosnowiec, Natalia Szmajduch z SAN-Pajdy.

W WIELICZCE, POZNANIU, STĘŻYCY I SZCZYRKU STAWIAJĄ NA MŁODOŚĆ

Na odmłodzenie swoich szeregów zdecydowały się ekipy z Wieliczki oraz Poznania. Z ekipy Solnej odeszło aż 10 zawodniczek. Swoją przygodę w solnym mieście będzie kontynuowała: Zofia Ejsmont, Adriana Wełna, Adrianna Muszyńska oraz Aleksandra Dutkiewicz. Do Solnej dołączyła Weronika Krysztofiak, Marta Dąbrowska z TJ Ostrava a także Patrycja Nowacka z Wieżycy. Reszta składu stanowią zawodniczki młodzieżowe.

Na podobne ruchy zdecydowali się działacze z Poznania, o sile poznanianek będą stanowiły siatkarki młodzieżowe. Swoim doświadczeniem będą dzieliły się z nimi: Wiktoria Stryjak, Anna Regulska, Wiktoria Niwald oraz Julia Sobalska, które w dalszym ciągu będą grały w poznańskiej ekipie. Wieżyca stawia na młodość, tak można podsumować dotychczasowe ruchy transferowe w tej drużynie. Podobne powinno być w Szczyrku, gdzie tamtejsza drużyna bez względu na wynik sportowy ma zagwarantowany udział w rozgrywkach.

Nike Węgrów pożegnała siedem siatkarek, a w ich miejsce pozyskała Paulinę Wiśniewską oraz Monikę Głodzińską z Płomienia Sosnowiec. Ze Stali Mielec przyszła Karolina Hochołowska. W ekipie z Węgrowa pozostało sześć siatkarek, które stanowiły o sile tej drużyny (Joanna Waszyńska, Jagoda Michałek, Natalia Godlewska, Dominika Surlit, Weronika Dutkiewicz oraz Julia Okulus). Skład ten powinien zagwarantować węgrowiankom grę w pierwszej ósemce.

Zobacz również:
Karuzela transferowa w I lidze kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2023-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved