Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: BAS Białystok bez szans w meczu z Stalą Mielec

I liga K: BAS Białystok bez szans w meczu z Stalą Mielec

Pewną i wysoką wygraną w Białymstoku odniósł wicelider tabeli ITA TOOLS Stal Mielec. Drużyna z Podkarpacia rozbiła miejscową drużynę w trzech krótkich setach i po pierwszej rundzie zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli. BAS przegrał jedenasty mecz w tegorocznych rozgrywkach, zajmuje ostatnie miejsce.

W secie otwarcia beniaminek z Podlasia dotrzymał kroku swoim rywalkom do stanu 7:7. Wówczas swoją grę przyspieszyły mielczanki, w polu zagrywki ręki nie zwalniała Katarzyna Urbanowicz, tablica wyników wskazała prowadzenie Stali 16:7. Białostoczanki miały bardzo duże problemy z przyjęciem. Po tym jak została zablokowana Barbara Sokolińska różnica pomiędzy obiema ekipa wzrosła do dziesięciu na korzyść Stali (18:8). Set ten nie miał większej historii, w końcówce dała o sobie znać Katarzyna Urbanowicz. Po jej atakach doszło do zakończenia gry w tej części meczu.

Mielczanki nie zwalniały tempa, odrzuciły swoje rywalki od siatki, dołożyły punkty w bloku i kontrolowały boiskowe wydarzenia. Z dobrej strony zaprezentowała się Rozalia Hnatyszyn, set toczył się pod wyraźne dyktando doświadczonych mielczanek. Drużyna z Podlasia miała duże problemy z przyjęciem, słabo zagrała w ataku i traciła dystans punktowy do swoich przeciwniczek Po atakach Katarzyny Urbanowicz ze środka było 11:4, a po tym jak skutecznie zaatakowała ze skrzydła wspomniana Hnatyszyn tablica wyników wskazała prowadzenie Stali 16:5. Trener Sebastian Grzegorek dokonał wielu roszad w składzie, zabiegi te nic nie zmieniły. Set ten nie miał większej historii, podopieczne trenera Michała Betlei zakończyły go punktowym blokiem na Julii Iber.

W ostatnim secie tego jednostronnego meczu, gospodynie po ataku Pauliny Niedźwieckiej prowadziły 9:7, na tym ich dobra postawa w tym secie się zakończyła. Przyjezdne przyspieszyły swoją grę, czujnie zagrały w obronie, w roli głównej wystąpiła Paulina Stroiwąs, po jej atakach Stal prowadziła 13:11. Mielczanki poszły za ciosem, ponownie punktowały w kontratakach, czujnie zagrały w obronie, atakowała Sandra Szczygioł, było 19:15 dla przyjezdnych. Pomimo ambitnej gry białostoczanek, nie udało im się odwrócić losów tego seta, punktowy blok na Monice Gorzkiej zakończył ten jednostronny set i mecz.

MVP: Paulina Stroiwąs

BAS Białystok – ITA TOOLS Stal Mielec 0:3

BAS: Woźniak (4), Mańczak, Osadchuk (3), Sokolińska (6), Gronostajska (7), Niedźwiecka (6) Michalewicz (libero)oraz Gorzka (7), Rafalska, Iber, Szymańska,  Pisarczyk i  Lichodziejewska (libero)
Stal: Stroiwąs (12), Bryda (7),  Mras (2), Urbanowicz (13), Hnatyszyn (7),  Szczygioł (14), Pancewicz (libero) oraz Kuźniar, Muszynska (2) i Samul (libero)
(16:25, 13:25, 18:25)