Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Energetyk z przełamaniem i kompletem punktów w Krośnie

I liga: Energetyk z przełamaniem i kompletem punktów w Krośnie

W meczu dwóch drużyn, które do tej pory zanotowały po dwie porażki w I lidze kobiet lepszy okazał się Energetyk Poznań. Ekipa z Wielkopolski wygrała 3:0 w Krośnie tamtejszymi Karpatami i w radosnych nastrojach powróci do Poznania. Karpaty z zerowym dorobkiem punktowy, zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Od samego początku ekipa z Wielkopolski narzuciła swój styl gry, punktowała w bloku i prowadziła 4:0. Krośnianki odbijały się od bloku Energetyka niczym od ściany. Liderką krośnianek była Natalia Bandurska, ale w pojedynkę nie była w stanie zbyt wiele zdziałać. Po jednym z jej ataków Karpaty przegrywały 7:9. Po asie serwisowym tej zawodniczki krośnianki traciły tylko jeden punkt i przegrywały 11:12. Podopiecznym trenera Legienia udało się odrobić straty, prowadziły 18:16. W końcówce seta lepiej spisały się siatkarki z Wielkopolski. W grze miejscowej ekipy szwankowała skuteczność w ataku, co było główną przyczyną porażki.

W drugim secie spotkania ekipa z Podkarpacia dotrzymała kroku Energetykowi do stanu 4:2. Lepiej na boisku zaprezentowały się podopieczne trenera Marcina Patyka, odrzuciły rywalki od siatki i prowadziły 8:6. Siatkarki z Podkarpacia seriami traciły punkty, były w odwrocie. Przegrywały 12:16, a następnie 15:20. Młoda drużyna z Wielkopolski nie dała wydrzeć sobie zwycięstwa z rąk. Atak Nastawskiej ze skrzydła zamknął tę część meczu.

Ostatni set niczym specjalnym nie różnił się od partii poprzedniej. Grę Energetyka napędziła Anna Regulska i było 8:2 dla zespołu gości. Podopieczne trenera Rafała Legienia były w odwrocie. Set miał jednostronny przebieg i toczył się pod wyraźne dyktando poznanianek. Przy serii zagrywek Zofii Sobanty gospodynie straciły pięć punktów z rzędu i przegrywały 11:20. W końcówce krośnianki zerwały się odrabiania strat. Jednak było na to już za późno, choć zbliżyły się na cztery punkty (19:23). Mecz atakiem ze skrzydła zakończyła Zofia Sobanty.

MVP: Zofia Sobanty

Karpaty Krosno – Enea Energetyk Poznań 0:3
(23:25, 18:25, 19:25)

Karpaty: Bogdanowicz, Klisiak, Kuczyńska, Bandurska, Jankowska, Bartczak, Dąbrowska (libero)
Energetyk: Ziółkowska, Regulska, Sobanty, Senica, Niwald, Nastawska, Stryjak (libero)