Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Hubert Hoffman: Liczę, że nadal będziemy cieszyli się z siatkówki

Hubert Hoffman: Liczę, że nadal będziemy cieszyli się z siatkówki

fot. Bianka Sawoniuk

Sezon w TAURON Lidze zbliża się wielkimi krokami. Na konferencji prasowej przedstawiciele ŁKS-u Commercecon Łódź opowiedzieli o planach na sezon 2020/2021. – Praca, którą wykonaliśmy i wykonujemy, przynosi pozytywne efekty. Budujemy partnerskie relacje, o czym świadczy obecność sponsorów. W nadchodzącym sezonie nadal chcemy cieszyć się siatkówką, chcemy sprawić wiele radości naszym kibicom – powiedział Hubert Hoffman, prezes ŁKS-u Commercecon Łódź i sponsora tytularnego klubu, firmy Commercecon.

Łódzka drużyna w ostatnich trzech sezonach gry w TAURON Lidze zdobyła trzy medale, spisuje się w tych rozgrywkach bardzo dobrze, dostała zaproszenie do gry w Lidze Mistrzyń, jest rozpoznawalna w Europie.Jej znakiem wizerunkowym są kibice, którzy jeżdżą za Łódzkimi Wiewiórami i głośno je dopingują. – W dalszym ciągu zamierzamy kontynuować swoją pracę, uważam że robimy ją dobrze, o czym świadczą uzyskane przez nas wyniki. Większość składu oraz trener zostali z nami, dokonaliśmy wzmocnień zawodniczkami, które pasowały do naszej koncepcji pod względem umiejętności i charakteru. Mam nadzieję, że w kolejnym sezonie nadal będziemy cieszyli się z siatkówki. W związku z panująca sytuacją, trudniej nam było pozyskać sponsorów, musieliśmy się z tym zmierzyć. Od wielu lat budujemy jednak partnerskie relacje i jak widać przedstawiciele sponsorów są z nami, to świadczy, że dobrze pracujemy. Gra w Lidze Mistrzyń niesie za sobą prestiż, chcemy zagrać w fazie grupowej. Naszym celem w tym sezonie będzie zdobycie medalu, ale liga bardzo się wyrównała, czego przykładem jest skład Legionovii, czy Radomki – powiedział Hubert Hoffman, prezes ŁKS-u Commercecon Łódź.

Pełni optymizmu w nadchodzącym sezonie są przedstawiciele sponsorów:  – Miniony sezon był bardzo specyficzny, ale takie warunki podyktowało nam życie. Podjęliśmy decyzję, że zostajemy z klubem i będziemy go nadal wspierać. Liczę na to, że w kolejnym sezonie ŁKS zdobędzie kolejny medal – dodał Piotr Przybylski, dyrektor marki VitaDiet. W podobnym tonie wypowiedział się Jarosław Gorczyca, prezes firmy Vesbo. – Skład jest bardzo obiecujący, liczę na to że zespół bardzo dobrze zaprezentuje się w TAURON Lidze i Lidze Mistrzyń.

Trener ŁKS-u uważa że praca, którą wykonał jego zespół na treningach powinna przynieść pozytywne efekty w meczach. Celem szkoleniowca jest gra w fazie grupowej Ligi Mistrzyń oraz zdobycie medalu w TAURON Lidze. – Nie mieliśmy łatwych przygotowań do sezonu 2020/2021, jednak codzienna praca i podejście zawodniczek oraz sztabu szkoleniowego do zajęć było bardzo dobre. Obecnie jesteśmy praktycznie w miejscu, które założyliśmy sobie przed rozpoczęciem przygotowań. Początek sezonu na pewno nie będzie dla nas łatwy, ponieważ czeka nas dużo spotkań w krótkim czasie w lidze oraz w kwalifikacjach do Ligi Mistrzyń.

– Naszym celem jest zdobycie medalu. Wiadomo, że w ostatnich trzech latach zdobywaliśmy medale. Jakiego koloru mógłby być medal w obecnym sezonie, uzależnione będzie od codziennej pracy na treningach oraz od naszych rywali, którzy na pewno będą mocni. Cieszy mnie fakt, że dostaliśmy zaproszenie do gry w Lidze Mistrzyń. Nie lekceważę naszych rywali, ale jeżeli zagramy na poziomie, na którym pracujemy, to powinniśmy znaleźć się w fazie grupowej. Liga Mistrzyń to najważniejsze rozgrywki w Europie i chcemy się w nich pokazać. Najważniejsza dla nas póki co jest praca na treningach. Jeżeli przełożymy tę pracę z zajęć na mecze, to powinno być dobrze – powiedział Giuseppe Cuccarini.

Na pytanie o siłę największych rywali w lidze, trener ŁKS-u podkreślił, że trudno w tym momencie określać faworytów. – Każdy sezon jest inny, celem Developresu i Chemika jest bycie na samym szczycie, a ekipy te pozyskały nowe zawodniczki, rzecz jasna w celu wzmocnienia swoich drużyn. O wartości zespołu nie decyduje jednak jedynie sucha suma umiejętności zawodników, ale również inne czynniki. Według mnie liga w tym sezonie będzie trudniejsza niż w ubiegłym sezonie.

Nowym kapitanem zespołu została wybrana Katarzyna Zaroślińska-Król. Siatkarka ma na swoim koncie medale zdobyte z Chemikiem, Developresem, czy Treflem Sopot. – Cieszę się, że zaufano mi i powierzono mi funkcję kapitana. Mamy bardzo mocny zespół. Cała czternastka zawodniczek będzie walczyła o miejsce w wyjściowej szóstce. Taki skład stanowi komfort pracy dla naszego trenera, który będzie mógł rotować składem. Na każdej pozycji mamy dobrą zmienniczkę, jest to też ważne w kontekście częstego grania, zwłaszcza na początku – powiedziała atakująca ŁKS-u Commercecon.

– W drużynie panuje bardzo dobra atmosfera, zespół został bardzo dobrze dobrany. W tym sezonie możemy osiągnąć wiele. Naszym mottem jest ambicja i walka i będziemy je wprowadzać w czyn zarówno w TAURON Lidze, jak i w Lidze Mistrzyń – stwierdziła zawodniczka. Siatkarka odniosła się też do długiej przerwy w rozgrywkach spowodowanej pandemią. – Duża liczba meczów towarzyskich, które rozegrałyśmy, pomogły nam. Pierwsze mecze będą rządzić się swoimi prawami. Te spotkania będą nam potrzebne po to, aby się ze sobą zgrać, będziemy potrzebowali trochę więcej czasu, aby zrozumieć się z naszą nową rozgrywającą. Liczę na to, że najwyższą formę uzyskamy w play-off i myślę, że nasz sztab szkoleniowy odpowiednio nas do tego przygotuje. W chwili obecnej nasza forma prezentowana na treningach i sparingach jest dobra, a duża ilość meczów na początku sezonu powinna zadziałać na naszą korzyść – zakończyła Zaroślińska-Król.

źródło: ŁKS Łódź - YouTube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved