Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Hölzig zastąpiła Orthmann w reprezentacji Niemiec

Hölzig zastąpiła Orthmann w reprezentacji Niemiec

fot. Michał Szymański

Reprezentacja Niemiec miała ogromnego pecha już na starcie mistrzostw Europy. W pierwszym secie meczu z Grecją urazu kolana doznała liderka tego niemieckiej drużyny – Hanna Orthmann. Brak 24-latki był widoczny w meczu ze Szwecją, w którym Niemki uległy 1:3. Hannę Orthmann w składzie zastąpiła Annegret Hölzig.

Sama Orthmann pomimo kontuzji pozostaje optymistką i wyraża nadzieję na sukcesy swojego zespołu. – Może spełnimy marzenie o igrzyskach, a potem wrócę – podkreśliła. Dla kadry narodowej wiadomość o urazie liderki była wielkim ciosem. Lena Stigrot, kapitan drużyny, podkreśliła, że zespół musi zachować pozytywne nastawienie. – Teraz gramy dla niej – zaznaczyła.

Hannę Orthmann w składzie zastąpiła Annegret Hölzig, która do tej pory reprezentowała Niemcy zaledwie w siedmiu międzynarodowych meczach. 26-latka została ściągnięta przez trenera Heynena z wakacji. – Mam nadzieję, że mogę jakoś pomóc zespołowi – podkreśliła.

Reprezentacja Niemiec ma za sobą trzy mecze fazy grupowej mistrzostw Europy. Po wygranej z Grecją (3:0) i Azerbejdżanem (3:1) drużyna trenera Heynena musiała uznać wyższość Szwedek (1:3). – Mieliśmy problemy z utrzymaniem naszego poziomu – powiedział Vital Heynen. – Bez Hanny nie mamy już zawodniczek, które potrafią uderzać na wysokiej piłce i to sprawia nam coraz więcej problemów – dodał.

Niemki muszą szybko zapomnieć o porażce ze Szwecją. We wtorek zmierzą się bowiem z Czeszkami. – Musimy szybko wybić sobie tę grę z głowy, coś takiego może się zdarzyć. Wiemy, co możemy zrobić – ocenił Heynen. – Nie wiem, czy damy radę, ale spróbujemy, chcemy wygrać każdy mecz.

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved