Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Holendrzy myślą o olimpijskim złocie

Holendrzy myślą o olimpijskim złocie

fot. Aleksandra Twardowska

Alexander Brouwer i Robert Meeuwsen to obecnie jedna z topowych par światowej siatkówki plażowej. Jak na razie dwójka z Niderlandów nie wywalczyła biletu do igrzysk olimpijskich w Tokio, jednak cel ma jeden  – awans do igrzysk i zawojowanie olimpijskiej areny.

Duet Brouwer/Meeuwsen ma na koncie wiele sukcesów, także olimpijskich. W 2016 roku w Rio de Janeiro wywalczyli brązowe medale. Obecnie są siódmą parą w olimpijskim rankingu FIVB, więc są na dobrej drodze do udziału w kolejnej imprezie sportowego czterolecia. Marzenia mają bardzo sprecyzowane i dążą do ich realizacji.

Złoto olimpijskie sprawia, że zapisujesz się na kartach historii na zawsze. Widząc wspaniałe nazwiska siatkówki plażowej, które zdobyły złoto, są zapamiętane. Poprowadziły swoją karierę dobrze. Jeśli zawodnicy wygrywają bardzo dużo, a nie radzą sobie w tych najważniejszych turniejach, to ludzie głównie o tym tylko pamiętają – przyznał Robert Meeuwsen.

Para z Niderlandów wygrywała już na tokijskim terenie. Czterogwiazdkowy World Tour w Tokio z 2019 roku był sprawdzianem przed olimpijskimi zmaganiami.

Ostatnie igrzyska w Rio de Janeiro przyniosły im brąz. W półfinale zmagań lepsi od Holendrów byli reprezentanci Brazylii Alison i Bruno Schmidt. W starciu o najniższy stopień podium Oranje pokonali Rosjan Semenowa i Krasilnikowa. – Półfinał igrzysk na Copacabanie był niesamowity. Dziesięć, a nawet jedenaście tysięcy kibiców szalenie dopingowało swoich reprezentantów. Nasze rodziny też były na trybunach, ale zupełnie nie było ich słychać. Myślę, że było to jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc i szczególne miejsce do gry w siatkówkę plażową – wspomniał wydarzenia z 2016 roku Alexander Brouwer.

źródło: FIVB, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved