Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Holenderki sparowały z Japonkami przed MŚ

Holenderki sparowały z Japonkami przed MŚ

fot. FIVB

W miniony weekend dwa mecze kontrolne rozegrały Holenderki z Japonkami. W pierwszym pomarańczowe triumfowały 3:0. W drugim prowadziły 2:0 i miały piłki meczowe, ale ostatecznie przegrały po tie-breaku.

W pierwszy mecz lepiej weszły Holenderki, które szybko uzyskały prowadzenie (13:9). Skuteczniej prezentowały się w ataku, a ich dominacja nie podlegała dyskusji. W końcówce Japonki nie poderwały się już do walki, a zbicie Celeste Plak i blok dały gospodyniom zwycięstwo w premierowej odsłonie 25:18.W drugim secie poszły za ciosem. Azjatki grały bardziej chaotycznie, a w połowie seta przegrywały już 6:14, ale zaczęły wywierać presję na rywalkach na zagrywce i lepiej bronić, a dzięki temu zbliżyły się do pomarańczowych na 19:20. Końcówka ponownie jednak należała do gospodyń, które dzięki blokowi i atakowi Plak triumfowały 25:20. Najbardziej wyrównana walka była w trzeciej odsłonie, w której Japonki dzielnie się trzymały. Ostatecznie jednak trzy oczka zdobyte przez Ane Buijs dały zwycięstwo Europejkom (25:22).

Od początku drugiego meczu inicjatywa była po stronie gospodyń, które dominowały na siatce. Japonki nie były w stanie rozwinąć skrzydeł, a ich strata powiększała się w szybkim tempie. Holenderki kontrolowały wynik, a pomyłka w ataku Sariny Kogi dała im zwycięstwo w premierowej odsłonie 25:19. W drugiej poszły za ciosem. Przy serwisie Eline Timmermann wypracowały sobie znaczącą przewagę. W połowie seta wygrywały już 18:8, a później dowiozły bezpieczne prowadzenie do końca (25:17).

W trzecim secie odskoczyły od rywalek na 7:3. Jednak w ich grze zaczęło pojawiać się więcej błędów, a Japonki wróciły do gry. Wprawdzie pomarańczowe miały dwie piłki meczowe, ale rywalki je obroniły, a następnie triumfowały 26:24. Za ciosem poszły w kolejnej odsłonie. Mimo że często wynik był na styku, to w decydujących momentach dała o sobie znać szybka i kombinacyjna gra Azjatek, które doprowadziły do tie-breaka (25:22). W nim do połowy trwała wyrównana walka, ale później pękły Europejki, a Japonki pewnie triumfowały 15:10.

Holandia – Japonia 3:0
(25:18, 25:20, 25:22)

Holandia – Japonia 2:3
(25:19, 25:17, 24:26, 22:25, 10:15)

źródło: inf. własna, volleybal.nl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę