Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Holenderki sparowały z Japonkami przed MŚ

Holenderki sparowały z Japonkami przed MŚ

W miniony weekend dwa mecze kontrolne rozegrały Holenderki z Japonkami. W pierwszym pomarańczowe triumfowały 3:0. W drugim prowadziły 2:0 i miały piłki meczowe, ale ostatecznie przegrały po tie-breaku.

W pierwszy mecz lepiej weszły Holenderki, które szybko uzyskały prowadzenie (13:9). Skuteczniej prezentowały się w ataku, a ich dominacja nie podlegała dyskusji. W końcówce Japonki nie poderwały się już do walki, a zbicie Celeste Plak i blok dały gospodyniom zwycięstwo w premierowej odsłonie 25:18.

W drugim secie poszły za ciosem. Azjatki grały bardziej chaotycznie, a w połowie seta przegrywały już 6:14, ale zaczęły wywierać presję na rywalkach na zagrywce i lepiej bronić, a dzięki temu zbliżyły się do pomarańczowych na 19:20. Końcówka ponownie jednak należała do gospodyń, które dzięki blokowi i atakowi Plak triumfowały 25:20. Najbardziej wyrównana walka była w trzeciej odsłonie, w której Japonki dzielnie się trzymały. Ostatecznie jednak trzy oczka zdobyte przez Ane Buijs dały zwycięstwo Europejkom (25:22).

Od początku drugiego meczu inicjatywa była po stronie gospodyń, które dominowały na siatce. Japonki nie były w stanie rozwinąć skrzydeł, a ich strata powiększała się w szybkim tempie. Holenderki kontrolowały wynik, a pomyłka w ataku Sariny Kogi dała im zwycięstwo w premierowej odsłonie 25:19. W drugiej poszły za ciosem. Przy serwisie Eline Timmermann wypracowały sobie znaczącą przewagę. W połowie seta wygrywały już 18:8, a później dowiozły bezpieczne prowadzenie do końca (25:17).

W trzecim secie odskoczyły od rywalek na 7:3. Jednak w ich grze zaczęło pojawiać się więcej błędów, a Japonki wróciły do gry. Wprawdzie pomarańczowe miały dwie piłki meczowe, ale rywalki je obroniły, a następnie triumfowały 26:24. Za ciosem poszły w kolejnej odsłonie. Mimo że często wynik był na styku, to w decydujących momentach dała o sobie znać szybka i kombinacyjna gra Azjatek, które doprowadziły do tie-breaka (25:22). W nim do połowy trwała wyrównana walka, ale później pękły Europejki, a Japonki pewnie triumfowały 15:10.

Holandia – Japonia 3:0
(25:18, 25:20, 25:22)

Holandia – Japonia 2:3
(25:19, 25:17, 24:26, 22:25, 10:15)

źródło: inf. własna, volleybal.nl