Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Hit w lidze włoskiej przełożony z powodu koronawirusa

Hit w lidze włoskiej przełożony z powodu koronawirusa

fot. cev.eu

Nie odbędzie się zaplanowane na czwartek (5 listopada) spotkanie włoskiej SuperLega pomiędzy Itasem Trentino a Leo Shoes Modena. Mecz został przełożony po wykryciu dwóch przypadków koronawirusa w zespole z Trentino. Na razie nie podano nowego terminu spotkania.

Koronawirus paraliżuje siatkarskie rozgrywki na całym świecie. Po drużynie Sir Safety Perugia pandemia dotknęła także inny zespół włoskiej SuperLega – Itas Trentino. Na jeden dzień przed zaplanowanym hitem z Leo Shoes Modena klub z Trydentu poinformował o wykryciu dwóch przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w swoim zespole.Władze w porozumieniu z zakażonymi zdecydowały się także upublicznić ich nazwiska w komunikacie prasowym. – Trentino Volley ogłasza, że ​​po testach na obecność wirusa COVID-19, którym poddano cały zespół we wtorek 3 listopada, wykryto pozytywne wyniki u przyjmującego Dicka Kooya i asystenta trenera Mattii Castello. Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Serie A Volleyball League, zaplanowany na czwartek 5 listopada mecz SuperLega Credem Banca pomiędzy Itas Trentino i Leo Shoes Modena został przesunięty na termin do ustalenia – poinformował w środę wieczorem włoski klub.

Polscy kibice świetnie znają Dicka Kooya z występów w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Holenderski przyjmujący występował w kędzierzyńskim zespole w latach 2013-2015, zdobywając z nim Puchar i Superpuchar Polski. W SuperLega dopuszcza się trzy pozytywne przypadki w drużynie, a zespół wciąż może rozgrywać swoje mecze. Warunek jest jeden – wszyscy pozostali – po wykryciu pozytywnych przypadków w drużynie – muszą przejść kolejne testy. Jeśli dadzą wynik negatywny – drużyna może grać. W przypadku Itasu badania już zostały wykonane, ale wynik będzie znany dopiero dzisiaj, na godziny przed zaplanowanym pierwotnie terminem meczu. Podobna sytuacja miała już miejsce przed weekendowym spotkaniem Ravenna – Verona, które ma już nowy termin rozegrania – 18 listopada. Na dziś tylko wspomniana na wstępie Perugia jest wyeliminowana z gry na dłużej – w zespole jest 12 pozytywnych przypadków.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved