Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Historyczne mistrzostwo UVC Holding Graz

Historyczne mistrzostwo UVC Holding Graz

fot. www.uvcgraz.at

Zespół UVC Holding Graz po raz pierwszy w historii zdobył tytuł mistrza Austrii. W lidze austriackiej rywalizacja finałowa toczyła się do czterech wygranych. Najbardziej zacięty był pierwszy pojedynek, w którym UVC Holding wygrał 3:2, zaś w trzech kolejnych rywale z SK Zadruga Aich/Dob ugrali po jednej partii. Tym samym gracze UVC Holding Graz dołożyli mistrzostwo kraju do dwóch brązowych medali i czterech Pucharów Austrii.

Poszło naprawdę dobrze, nie tylko dla mnie, ale także dla całego zespołu. Puchar zdobyłem już trzy razy z Grazem, ale nie można tego porównać do mistrzostwa, o które walka trwała przez cały sezon i jest dla klubu historyczne – podkreślił przyjmujący Johannes Kratz.Robert Koch, szkoleniowiec UVC Holding Graz i były siatkarz, podkreślił, że jego zespół zdominował rywalizację finałową. – Ustawiliśmy tutaj wszystko. To mój pierwszy tytuł jako trenera, ale dużo trudniej będzie go obronić.

Zespół był budowany od trzech lat, różnica polegała na drużynie. Aich / Dob ma graczy, my mamy drużynę – skomentował wprost Clemens Unterberger, kapitan UVC Holding Graz. – Nasza dzisiejsza walka była niesamowita. Szaleństwo. Nie mogę jeszcze w to uwierzyć. To był mój ostatni mecz w Bundeslidze. O takim zakończeniu kariery można tylko pomarzyć.

SK Zadruga Aich/Dob – Holding Graz 2:3
(31:33, 23:25, 25:20, 25:15, 11:15)

Holding Graz – SK Zadruga Aich/Dob 3:1
(25:22, 25:15, 22:25, 26:24)

SK Zadruga Aich/Dob – Holding Graz 1:3
(22:25, 24:26, 25:21, 22:25)

Holding Graz – SK Zadruga Aich/Dob 3:1
(25:20, 21:25, 25:22, 25:10)

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off ligi austriackiej

źródło: http://www.uvcgraz.at/, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę