Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Historia kopciuszka? Doświadczony środkowy bohaterem finału Pucharu Polski

Historia kopciuszka? Doświadczony środkowy bohaterem finału Pucharu Polski

Aluron CMC Warta Zawiercie w bardzo dobrym stylu sięgnęła po swoje pierwsze trofeum. W finale Pucharu Polski podopieczni Michała Winiarskiego 3:1 pokonali mistrzów Polski z Jastrzębia-Zdroju. Bohaterem finałowego starcia był doświadczony środkowy – Miłosz Zniszczoł. – Pod siatką sama śmietanka środkowych – nie tylko ligowa, ale światowa. Tym bardziej się cieszę, że ktoś docenił mój wkład w to, co zrobiliśmy w finale – mówił w PLS TV MVP finału.

HISTORYCZNY TRIUMF

Dla Aluronu CMC Warty Zawiercie wygrana w Pucharze Polski to pierwsze tak poważne trofeum w historii klubu. W wielkim finale turnieju zawiercianie 3:1 pokonali Jastrzębski Węgiel, a MVP meczu został wybrany Miłosz Zniszczoł.

38-letni środkowy w finale wywalczył w sumie 11 punktów. Skończył 7 z 9 ataków, ale nie próżnował przede wszystkim na siatce. 4 razy zatrzymywał akcję rywali, a jego wybloki również nie były bez znaczenia. – Miłosz jest świetnym zawodnikiem. Często był niedoceniany. Wykonuję kapitalną grę, przede wszystkim w bloku. Jest to bardzo mądry zawodnik, z którym świetnie się pracuje. Bardzo się cieszę, że nie tylko po raz pierwszy zdobył Puchar Polski, ale dostał nagrodę MVP chwalił swojego podopiecznego trener Michał Winiarski.

Nagroda MVP była w pełni zasłużona. – Pod siatką sama śmietanka środkowych – nie tylko ligowa, ale światowa. Tym bardziej się cieszę, że ktoś docenił mój wkład w to, co zrobiliśmy w finale – podsumował środkowy, który jest jednocześnie pierwszym zawodnikiem na swojej pozycji, który w finale Pucharu Polski odebrał za występ statuetkę MVP.

KOPCIUSZEK

Miłosz Zniszczoł do Aluronu CMC Warty Zawiercie trafił w 2021 roku. Wcześniej bronił barw zespołów z Kielc, Bydgoszczy, Olsztyna oraz Katowic. Na swój debiut w PlusLidze musiał poczekać, bo w najwyższej klasie rozgrywkowej zagrał dopiero w 2010 roku w barwach Farta Kielce. PIerwszy medal PlusLigi wywalczył w wieku 38 lat, kiedy w 2022 roku zespół z Zawiercia sięgnął po brąz. Teraz, w wieku 38 lat mógł cieszyć się z pierwszego trofeum – Pucharu Polski. Swojego środkowego docenił również klub, który na jego cześć zmienił nie tylko zdjęcie w jednym ze swoich profili w social mediach, ale również nazwę użytkownika.

Zniszczoł nie próżnuje w tym sezonie także w PlusLidze. Znajduje się na 9. miejscu najlepiej blokujących w lidze, ma ich na swoim koncie 43.