Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Helios Grizzlys Giesen przed europejskim debiutem

Helios Grizzlys Giesen przed europejskim debiutem

fot. www.giesengrizzlys.de

Niemiecki zespół Helios GRIZZLYS Giesen w nadchodzącym sezonie zadebiutuje na arenie międzynarodowej w rozgrywkach Challenge Cup. Dla zawodników Helios GRIZZLYS oznacza to historyczny krok na arenie międzynarodowej i niepowtarzalną okazję do zaprezentowania się siatkarskiej całej Europie i zaistnienia w kraju.

Menedżer zespołu Sascha Kucera postrzega sytuację jako historyczną szansę dla drużyny z Giesen. – Jestem szczęśliwy, że mamy szansę reprezentować kraj na arenie międzynarodowej. Dołożymy wszelkich starań, aby reprezentować dobrze niemiecką siatkówkę. Fakt, że możemy podjąć ten krok pomimo kryzysu spowodowanego koronawirusem pokazuje, jak silna stała się sieć naszych sponsorów. Helios GRIZZLYS chcą wykorzystać swoją szansę i już teraz są pełni pozytywnych oczekiwań. Swojego przeciwnika poznają podczas losowania, które odbędzie się 21 sierpnia w Luksemburgu. Trener Itamar Stein również optymistycznie patrzy na międzynarodową przyszłość ze swoim zespołem. – Jestem bardzo dumny, że mogę być częścią kolejnego rozdziału w historii Helios GRIZZLYS. Jest to dla nas doskonała okazja, aby sprowadzić międzynarodową siatkówkę do naszego regionu i reprezentować niemiecką siatkówkę w tegorocznym Challenge Cup. Jestem bardzo podekscytowany.

Wśród nowych zawodników zespołu z Giesen znaleźli się m.in. Kanadyjczycy Jacob Kern i Pearson Eshenko. – Nie mogę się doczekać współpracy z Itamarem Steinem i całym zespołem. GRIZZLYS to świetna okazja do rozwoju i rywalizacji w jednej z najlepszych lig na świecie. Kibice i społeczność siatkarska, którzy wspierają GRIZZLYS są imponujący i nie mogę się doczekać spotkania z wszystkimi i gry dla GRIZZLYS – podkreśla 22-letni Kern.

Kern będzie zmiennikiem kapitana drużyny Hauke Wagnera. Trener Stein jest bardzo zadowolony, że klubowi udało się pozyskać młodego Kanadyjczyka. – Jacob jest bardzo zmotywowany, aby poprawić swoją grę i pomóc drużynie atletycznie. Imponuje mi swoimi silnymi atakami i zagrywkami, a także jest bardzo sprytnym blokującym. Ponadto myślę, że wniesie do zespołu swoje umiejętności przywódcze i będzie pasował do nas pod względem charakteru. Jestem bardzo szczęśliwy, że znaleźliśmy brakujący element układanki. Teraz jesteśmy kompletni i sezon może się rozpocząć.

Skład Helios Grizzlys Giesen w sezonie 2020/2021:

Rozgrywający: Jan Röling (Niemcy), Merten Krüger (Niemcy)
Atakujący: Hauke ​​Wagner (Niemcy), Jacob Kern (Kanada)
Środkowi: Magloire Mayaula (Demokratyczna Republika Konga), David Seybering (Niemcy), Pearson Eshenko (Kanada)
Przyjmujący: Timon Schippmann (Niemcy), Anton Menner (Austria), Jannis Hopt (Niemcy), Stijn van Tilburg (Holandia)
Libero: Milorad Kapur (Serbia)

źródło: opr. własne, www.giesengrizzlys.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved