Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Hebar i Maritza ponownie z Pucharem Bułgarii

Hebar i Maritza ponownie z Pucharem Bułgarii

Drużyny Maritzy Płowdiw wśród kobiet i Hebaru Pazardżik u mężczyzn ponownie triumfowały w finałach Pucharu Bułgarii.

Ośmiokrotne mistrzynie ligi krajowej kobiet – siatkarki Maritzy Płowdiw – dodały do swojej kolekcji ósme trofeum jakim jest Puchar Bułgarii. Żółto-niebieskie pokonały w finale CSKA Sofia 3:0. Najbardziej doświadczona zawodniczka i kapitan drużyny, 37-letnia libero Iwelina Monowa, została uhonorowana tytułem MVP.

Jedną z gwiazd meczu finałowego była również 16-latnia atakująca Iwa Dudowa, która wywalczyła dla Maritzy Płowdiw 13 punktów.

Maritza zdobyła puchar kraju w 2012, 2015, 2017, 2018, 2019, 2021, 2022 i 2023 roku, a turniej 2020 został przedwcześnie przerwany przez pandemię COVID-19. Drużyna z Płowdiwu ma passę 20 zwycięstw w Pucharze Bułgarii od finału z 2016 roku, w którym przegrała z Levskim Sofia.

Nieco dłuższą drogę do sukcesu miał w finale pucharu Bułgarii mężczyzn Hebar Pazardżik, który przegrywał już 0:2 i odwrócił losy spotkania z Deya Sport Burgas. Rozgrywający reprezentacji Bułgarii Dobromir Dimitrow, który wszedł na parkiet z kwadratu dla rezerwowych i prowadził zespół Hebaru od początku trzeciego seta, zdobył zasłużoną nagrodę MVP. Nowy nabytek zespołu, były atakujący reprezentacji Włoch Giulio Sabbi wywalczył 22 punkty.

Było to czwarte krajowe trofeum pucharowe dla Hebaru (2019, 2020, 2022, 2023). Klub z Pazardżiku jest także aktualnym dwukrotnym mistrzem Bułgarii z lat 2021 i 2022 oraz trzykrotnym zdobywcą superpucharu kraju z lat 2019, 2021 i 2022.