Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Harry Brokking znalazł nowy klub

Harry Brokking znalazł nowy klub

fot. Klaudia Piwowarczyk

W sobotę wieczorem VCA Amstetten Dolna Austria podejmie aktualnego lidera austriackiej ligi siatkówki Hypo Tirol. Po wyjazdowym zwycięstwie z drugim w tabeli Hartbergiem są na fali wznoszącej i chcą się postawić Tyrolczykom – zwłaszcza, że będzie to pierwszy mecz nowego trenera Harrego Brokkinga.

Od tego tygodnia stery w drużynie objął Holender Harry Brokking, który ma opiekować się młodą drużyną do końca sezonu. Sam Brokking był przez wiele lat zawodnikiem i trenerem, doprowadził Holandię do srebrnego medalu Ligi Światowej, zajął trzecie miejsce na mistrzostwach Europy, ale także zdobył kilka tytułów mistrzowskich we Francji. Ostatnio przez trzy sezony był trenerem w PlusLidze.– To wielkie nazwisko w siatkówce i oczywiście jestem bardzo dumny i szczęśliwy, że jest teraz na naszej ławce trenerskiej – wyjaśnił dyrektor sportowy VCA Michael Henschke. Brokking śledził we wtorek zwycięstwo jego nowej drużyny w Hartbergu. – Widziałem tam, jak VCA grało w siatkówkę z wielką pasją i radością. Byliśmy dobrzy, ale wiem też, że Hypo Tirol to zupełnie inny kaliber. Aby utrzymać naszą pozycję, musimy stale się poprawiać.

źródło: inf. własna, vca.at

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę